Все про Трускавець: ціни, житло, ресторани, екскурсії, лікування
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Фото з Instagram – Автор @iryna_yaremaa

Трускавець (Трускавець ― укр.) — місто обласного значення і один з найбільш відомих бальнеологічних курортів в Західній Україні, а з 2000 року-Спеціальна економічна зона туристично-рекреаційного типу «Курортополіс Трускавець», орієнтована на оздоровлення, сімейний відпочинок з дітьми та Молодіжний відпочинок. Щорічно курорт приймає понад 150 тисяч туристів. Ключові фактори рекреаційної зони-25 джерел мінеральних вод, у тому числі типу «Нафтуся», поклади озокериту, потужна санаторно-лікувальна база, екологічна чистота, мальовничі прикарпатські ландшафти та розвинена курортна інфраструктура.

Географічне розташування і природні дані

Трускавець знаходиться у Львівській області, на відстані приблизно 9 кілометрів від Дрогобича та 84 кілометрів від Львова. В якості бальнеологічного центру місто відоме з XIX століття, при цьому перші письмові згадки про нього датуються серединою XV століття.

Фото з Instagram – Автор  @jason_boxer_

Згідно найпоширенішими версіями, назва Трускавець «може походити від слов’янського прізвища Трушко (Трусько), від польського truskawka ― » полуниця «або від литовського слова druska ― в перекладі»сіль . Однозначної думки з цього приводу немає, але найбільш переконливим вважається останній варіант, оскільки в XII-XV століттях Прикарпаття було центром солеваріння, у зв’язку, з чим багато населених пунктів отримали відповідні назви ― Стара Сіль, Ясениця сольна, Солець, Солонсько.

Крім солі, в регіоні активно велася розробка нафти, і саме завдяки ній були відкриті джерела мінеральної води, що утворилися в результаті буріння свердловин. Офіційною датою народження бальнеологічного курорту вважають 1827 рік, що ознаменувався підставою першої «водолікарні» ― нехитра прибудова до місцевої Корчми вміщувала вісім ванн, які заповнювалися сірководневою водою прямо з джерел.

Фото з Instagram — Автор @vitaviktoria_travel

Сьогодні курорт Трускавець може прийняти одночасно понад 14 тисяч відпочиваючих, а його оздоровчо-лікувальна база включає 25 джерел мінеральної води, в тому числі два бювети, водолікарні, озокеритолікарні, інгаляторій, курзал, курортні поліклініки, діагностичний центр, Філія клініки Одеського НДІ курортології, десятки санаторіїв і пансіонатів, а також готелів з організованим амбулаторно-курсувальним лікуванням або можливістю самостійно пройти курс оздоровчих процедур.

Фото з Instagram — Автор @ktokolwiek_1

Найбільш сонячний теплий місяць в Трускавці-серпень, вдень повітря на курорті прогрівається в середньому до +25 С, а загальна кількість похмурих і хмарних днів приблизно дорівнює десяти.

Рекордсмени за кількістю дощів травень і червень, на кожен з них припадає як мінімум сім дощових днів. Найбільш вітряний і холодний період припадає на грудень-січень, стовпчик термометра в середньому показує–5-+1 С, при цьому швидкість вітру може перевищувати 3,9-4,2 метра в секунду. Незважаючи на переважно мінусову температуру, взимку в регіоні часто бувають відлиги, тому сніговий покрив не відрізняється стійкістю. Так що любителям покататися на лижах або санках, швидше за все, доведеться відправитися на більш високогірні курорти.

Фото з Instagram — Автор @anka.komarova

Курорт діє цілий рік, традиційно пік напливу туристів відзначається в теплу пору року, коли погода сприяє комфортним прогулянкам від джерела до джерела і по мальовничих околицях. Трускавець розташований в передгір’ї Українських Карпат, на висоті близько 400 метрів. Схили гір в регіоні покриті змішаним лісом-бродити стежками серед дубів, ялиць і смерек в пошуках ягід, грибів і вражень можна годинами.

Ціни на житло та відпочинок у 2020 році — Трускавець

Житло для відпочинку в Трускавці можуть запропонувати санаторії, пансіонати, готелі, вілли і переорієнтований під комерцію приватний сектор, представлений в основному гостьовими будинками і квартирами. Більшість номерів здають в оренду цілий рік, тому категорії житла дещо відрізняються від діючих на морських курортах України, розрахованих переважно на літній відпочинок.

Фото з Instagram — Автор @superwoman_v_dele

Як і в Східниці, в ціну номера в Трускавці можуть бути включені санаторні та медичні послуги в будь ― якому обсязі ― від первинної консультації лікаря, до повного обстеження з призначенням курсу лікування мінеральною водою, озокеритом і проведення лікувальних і СПА процедур: ванн, інгаляцій, зрошень, масажів, обгортань, аплікацій —список може бути вельми і вельми різноманітний. Те ж саме стосується і харчування, яке може бути включено у вартість номера ― у форматі сніданків, напівпансіону або повного пансіону, оплачуватися окремо або взагалі не надаватися.

Перераховані вище фактори не дозволяють визначити ціни на відпочинок в Трускавці однозначно, тому в даному розділі будуть наведені варіанти, розраховані виключно на проживання, з окремою оплатою додаткових послуг.

Зведена таблиця орієнтовних цін в Трускавці в 2020-му році

На поточний момент ціни на 2020-й рік в Трускавці не визначені, але для орієнтиру вказані актуальні ціни 2019 року.

Категорія Ціна
кімната в квартирі або будинкувід 50-150 гривень з людини
номер з частковими зручностями, зручностями на поверсі або в блоцівід 100-200 гривень з людини
номер зі зручностямивід 100-500 гривень з людини
апартаменти з кухнеювід 350-600 гривень на добу

За принципами ціноутворення Трускавець схожий з більшістю курортів в Україні. На вартість номера, перш за все, впливає розташування санвузла, а вже потім сезонність та інші фактори. відпочити дешевше тут можна в період з 15 січня по 15-20 травня, а також з 20-25 вересня по 24-25 грудня. високий сезон з відповідно високими цінами складають останні тижні весни, літні місяці і перша половина вересня. пікові ціни на відпочинок в Трускавці відзначаються в період різдвяних свят – як католицьких, так і православних, на Новий Рік і під час довгих уїк-ендів, приурочених до 1 травня.

Фото з Instagram — Автор @kilurik – –

Як і на більшості українських курортів, в Трускавці діє переважно містечкова Класифікація номерів, що не має нічого спільного із загальноприйнятими готельними стандартами. При цьому певна частина вілл, готелів і санаторіїв дійсно позиціонує номери відповідно до світових стандартів.

  • кімната в квартирі або будинку може обійтися від 50-150 гривень з людини на добу. У цю суму буде включено суміжне проживання з господарями житла та/або з іншими постояльцями, користування санвузлом і кухнею. Фактично, це теж розміщення в номері зі зручностями на поверсі або в блоці з декількох кімнат, але житло в даному випадку може бути умовно комерційним або здається ситуативно. Меблювання і технічне оснащення кімнат може бути різним – від старих ліжок і диванів, до комплекту сучасних меблів, телевізора, холодильника і кондиціонера. Приклади розміщення: кімната в двокімнатнійквартирі на вул.Мазепи, 28 в 900 метрах від центру міста, кімната вприватному будинку на вул. Роксолани, 4 , кімната в трикімнатнійквартирі на вул. Івасюка, 13 , кімната вприватному будинку на вул. Лисенка, 13 в п’яти хвилинах від нижнього бювету.
  • Номер з частковими зручностями, зручностями на поверсі або в блоці, з ціною від 100-200 гривень з людини на добу в Трускавці може бути мебльований в кращих традиціях мінімалізму: диван і тумба, або з розмахом ― комплект меблів, що включає односпальні або двоспальне ліжко, приліжкових тумб, білизняної шафи, столу і стільців, крісел. Телевізор може бути розміщений в номері, або у вітальні на поверсі ― для загального користування і колективних переглядів серіалів і новин. Туалет, душ, і практично повсюдно-кухня, для даних номерів зазвичай розташовані на поверсі, рідше ― в блоці на кілька кімнат (так звані суміжні або Сімейні номери). Приклади розміщення: готель Європа на вул.річки, 9, вілла «Лідія» на вул. Стебницька, 9.
  • Номер зі зручностями може коштувати від 100-500 гривень на добу за людину. Як правило, номери даної категорії укомплектовані сучасними меблями, телевізором, холодильником, кондиціонуються за допомогою власної спліт-системи або загальної системи вентиляції і клімат-контролю. Приклади розміщення: котедж у Олега на вул. Стебницька в 100 метрах від залізничного вокзалу, готель «Clab pH» на вул. Гоголя, 7 в 200 метрах від центрального бювету, готель «П’ятий океан» на вул. Д. Галицького, 2 в південній частині Трускавця, вілла «Рома» на вул.Данилишиних, 10 в 600 метрах від центрального бювету.
  • апартаменти з кухнею з цінами від 350-600 гривень на добу в більшості випадків являють собою звичайні квартири, переважно зі свіжим ремонтом, сучасними меблями і технікою. Варіанти скромніші, як правило, позиціонуються як «квартира подобово», нерідко укомплектовані морально застарілими меблями і технікою, при цьому оцінюються дешевше ― 180-250 гривень на добу. Приклади розміщення: апартаменти на вул. Івасюка, 11 на четвертому поверсі, апартаменти на вул. Помирецька, 9 на першому поверсі, квартира на вул. Івасюка, 1 , квартира на вул. Стебницька, 80 в центрі міста.

Найбільш показове житло на курорті ― це готельно-рекреаційний комплекс «Mirotel Resort & Spa» 5* на вул. Кобзаря, 1, діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикарпаття» 5* на вул. Городище, 8, та лікувально-діагностичний курортний комплекс «Шале Грааль Трускавець» на вул. Суховола, 60-А. Тут можна розраховувати на номери з європейською системою класифікації і за європейськими цінами.

Оздоровлення та лікування

Курортополіс Трускавець-екологічно чиста зона, що володіє потужною оздоровчою базою. Курорт розташований в передгір’ї Українських Карпат, з усіх боків оточений лісовими масивами хвойних і листяних дерев, а також може похвалитися дуже м’яким кліматом, при цьому головним курортоутворюючим фактором є мінеральні води.

Фото з Instagram — Автор @jason_boxer_

в рамках рекреаційної зони налічується мінімум 25 джерел води з різним хімічним складом: гідрокарбонатні, гідрокарбонатно-сульфатні, сульфатні, натрієві, кальцієво-магнієві, сульфатно-хлоридні і різним ступенем мінералізації ― від 1 до 35 грам на літр. У своїй більшості води названі жіночими іменами і ефективні при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, жовчних і сечовивідних шляхів.

Деякі мінеральні води Трускавця, їх мінералізація, хімічний склад, властивості і показання до застосування:

  • Нафтуся ― гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієва вода з мінералізацією 0,7 г/л, з вмістом органічних речовин нафтового походження, має виражену сечогінну і послаблюючу дію, виводить шлаки, показана при запальних захворюваннях сечовивідних шляхів, проблемах з кишечником і нирками, сечокислому діатезі і сечокам’яної хвороби. Всесвітньо відома мінеральна вода«Нафтуся & raquo; має унікальний гіркуватий смак, специфічний нафтовий запах і не має аналогів як в Україні, так і за її межами. Від«Нафтусі & raquo; у Східниці, Трускавецька вода відрізняється вмістом озокериту ― цілющого природного воску.
  • Марія ― хлоридно-сульфатна вода з мінералізацією 2,68-8,62 г/л і вмістом кремнієвої кислоти, заліза і вуглекислоти має виражену дію на слизову оболонку ШКТ, сприяє виведенню слизу, в холодному вигляді посилює, а теплом ― знижує секрецію шлунка, і показана при гастритах, хронічних хворобах кишечника, печінки і жовчовивідних шляхів. Марія – прозора, без запаху, при цьому має гірко-солоний присмак.
  • Софія ― хлоридно-натрієво-кальцієво-магнієва вода з мінералізацією 8-12 г/л і вмістом вуглекислоти і сірководню здатна поліпшити травлення, збудити апетит, нормалізувати евакуаторну функцію, а також розчинити слиз у шлунковому соку і зупинити запальний процес слизової оболонки ШКТ, застосовується при хронічних запорах атонічного типу. & Марія має виражений гірко-солоний присмак.
  • Броніслава ― хлоридно-сульфатно-натрієво-кальцієва вода з мінералізацією 12-16 г/л має протизапальні властивості, ефективно розчиняє слиз в носоглотці, застосовується для лікування хронічних тонзилітів, гайморитів і фарингітів, також показана при хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Броніслава ― сама солона вода в рамках курорту Трускавець.
  • Юзя – слабомінералізована 0,7 мг/л вода з вмістом органічних речовин і гліцеринів, підсилює лікувальну дію, покращує еластичність шкіри і ефективна при акне та інших висипаннях. Юзя має слабовиражений запах сірководню і застосовується виключно за призначенням лікаря!
Фото з Instagram — Автор @iuliia_411

На курорті обладнано два основних бювети з мінеральною водою. Бювети працюють за часом: з 07:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20: 00, і обидва розташовані на території курортного парку:

  • Бювет №1, так званий нижній бювет, розташований на бульварі Торосевича, 5, біля санаторіїв Світязь і Весна
  • Бювет №2, або «верхній» бювет, знаходиться на вул.Суховоля, 67, поруч з курортним комплексом «Шале Грааль» і санаторіями «Кристал», «Бурштин». Даний бювет є недіючим. На заміну йому працює бювет в будівлі санаторію Кристал.

У деяких санаторіях і оздоровчих комплексах обладнані власні бювети. Крім питного лікування, мінеральна вода Трускавця широко використовується для бальнеологічних процедур ― ванн, зрошень, промивань, інгаляцій, полоскань, гідромасажу.

Окрім бальнеології, Трускавець позиціонується як центр лікування озокеритом. Озокерит – він же мінеральний, природний, гірський віск, що видобувається з єдиного в світі родовища, розташованого в декількох кілометрах від міста, широко використовується в Трускавці з 1947 року. Зелено-коричнева речовина, по консистенції нагадує бджолиний віск, застосовується для лікування запальних процесів шкіри і внутрішніх органів, в ході реабілітації після травм і операцій на опорно-руховому апараті, при захворюваннях центральної і периферичної нервової системи.

Сьогодні лікування озокеритом вважається одним з найбільш поширених методів неапаратної фізіотерапії, за своєю ефективністю перевершує грязелікування і успішно застосовується в комплексі з масажами, мінеральними ваннами, електрофорезом і ультразвуковою терапією. Істотний мінус лікування озокеритом- висока вартість процедур: в середньому, тонна озокериту оцінюється в 50 разів дорожче тонни нафти. в цілому, запропонувати оздоровлення та лікування в Трускавці може більшість санаторіїв, курортних комплексів, приватних готелів і пансіонатів ― на базі власних медико-діагностичних центрів або за домовленістю зі сторонніми. При цьому оздоровчі процедури, Діагностика та консультації можуть бути включені у вартість номерів, або оплачуватися за окремим прейскурантом.

На курорті найбільш поширеним є пропозиція, що включає первинну консультацію терапевта з визначенням бальнеологічної терапії. Тобто, на підставі привезених з собою результатів досліджень і оглядів, можна отримати рекомендації з лікування мінеральною водою: з якого джерела, скільки разів на день, пити до або після їжі, холодної, теплої, в якій кількості. Ряд оздоровчих комплексів пропонує на вибір пакети санаторного обслуговування. Наприклад, тариф Курортний в діагностичному лікувально-реабілітаційному комплексі Ріксос-Прикарпаття 5* включає не тільки проживання в номері обраної категорії, триразове харчування по системі шведський стіл, користування інфраструктурою, але і базове курортне лікування: супровід лікаря, консультації фізіотерапевта, стоматолога, діагностичні дослідження крові, сечі, ліпідного обміну, електрокардіографію, ряд фізіотерапевтичних процедур, ряд бальнеологічних процедур, водолікування, озокеритотерапію і кисневі коктейлі. Вартість пакету – від 1750 гривень на добу за одну людину, залежно від сезону.

Фото з Instagram — Автор @anya_gomlyakova

Рекомендації від бувалих: плануючи оздоровитися в Трускавці, слід заздалегідь пройти необхідні обстеження, обов’язково взяти з собою медичну та санаторну карти, а також результати аналізів. Це потрібно для того, щоб по приїзду на курорт максимально швидко отримати рекомендації і включитися в програму оздоровлення, а не витрачати дорогоцінний час на відвідування лабораторій і діагностичних кабінетів.

Інфраструктура та розваги

Незважаючи на невелику площу ― близько 7 квадратних кілометрів, Трускавець може похвалитися добре розвиненою інфраструктурою, в тому числі курортної: в рамках міста сьогодні діє близько тридцяти санаторіїв і оздоровчих комплексів, кілька десятків пансіонатів, готелів, вілл і гостьових будинків.

За винятком індустріального, в місті розвинені практично всі напрямки-медицина, освіта, торгівля, громадське харчування, культура, дозвілля, розваги, транспорт, послуги.

Ключові об’єкти інфраструктури Трускавця та їх розташування

  • Залізничний вокзал – вул. Крушельницької, 59, довідкова: +38 (03247) 51-4-52;
  • Автостанція Трускавець – вул. Дрогобицька, 35, диспетчер: +38 (03247) 50-2-63;
  • Відділення поштового зв’язку Укрпошта – вул. Героїв УПА, 11;
  • відділення служби доставки Нова Пошта ― вул. Мазепи, 21 та вул. Суховоля, 54-а;
  • ринки: річковий ― бульв. Дрогобича, 3-а, Галицький ― вул. Ризняка, продуктовий ― вул. Стебницька, 27, сувенірний Вернісаж ― бульв. Дрогобича, Речовий ― вул. Різняка;
  • Торгові центри: Мегамаркет ТКС – вул.Суховоля, 54-а, Славутич ― вул. Стебницька, 27, Європа ТЦ ― вул. Стебницька, 58, Kub ― вул. Шевченка.

Варіантів організувати дозвілля – дитяче, молодіжне, доросле, в Трускавці більш ніж достатньо. Крім об’єктів, що працюють в рамках рекреаційних і готельних комплексів, на курорті є два кінотеатри ― Злата на вул. Шевченка, 36 і Міленіум на вул. Стебницька, 29, цирк на вул. Суховоля, 33-35, дельфінарій Оскар на вул. Городище, 18, міський парк на вул. Бориславська, 1, мінімум три музеї ― художній Михайла Біласа на пл. Кобзаря, 3, єпархіальний на вул. Бандери, 19, Історичний на вул. Бандери, 7, дискотеки, нічні клуби, лаунж-бари, кальянні, караоке-бари, боулінг і багато іншого.

Найбільш масштабні об’єкти розваг і дозвілля в Трускавці:

Фото з Instagram — Автор @serhii_khomiak

Центральний паркАдамівка (Курортний парк)

Ландшафтний парк, площа якого нині перевищує 60 гектарів, був закладений ще в XIX столітті і своєю назвою зобов’язаний графу Адаму Сапегі-ініціатору його реконструкції. Адамівка вважається аналогом дендропаркуСофіївський в Умані і є пам’яткою садово-паркового мистецтва України. Загальна довжина алей і стежок, обладнаних для прогулянок, перевищує 14 кілометрів. На території курортного парку знаходиться два бювети з мінеральною водою, фонтан зі знаменитою скульптурою Мавка і Лукаш, кілька скульптурних композицій і статуй, спортивний майданчик і велика кількість лавок для відпочинку. Гордість Адамівки -нехарактерна для даної місцевості рослинність: чорна і Кримська сосни, тюльпанове дерево, софора японська, сакура, барбарис, троянда-рогоза, Магнолія, платан, оксамит амурський, тис ягідний. У курортному парку регулярно проходять театралізовані та музичні вистави, але це практично не порушує атмосферу спокою і умиротворення, що панує в Адамівці.

  • адреса: вул. Бориславська, 1.

Дельфінарій Оскар

Єдиний дельфінарій в Західній Україні. Артисти Оскар – команда тренерів, шість чорноморських дельфінів і два морських котика. Спеціальна форма основного басейну дає глядачам відмінний огляд, для морських тварин створені наближені до природних умови проживання. Крім шоу, в дельфінарії Оскар проводяться сеанси дельфінотерапії.

Орієнтовні ціни: загальний квиток ― від 220 гривень (діти до 4-х років безкоштовно), VIP квиток ― від 270 гривень, плавання з дельфінами плюс фото ― від 1350 гривень за 5 хвилин, фото з дельфіном ― від 200 гривень, катання на човні ― 400 гривень.

  • графік роботи: цілорічно, вівторок-неділя, понеділок ― вихідний
  • графік роботи кас: щодня з 10:00 до 18: 00
  • початок шоу: вівторок-п’ятниця ― 12:00, 16: 00, Субота-неділя― 11:00, 14:00, 17:00
  • адреса: вул. Городище, 18
  • телефони: +38 (050) 033-03-39, +38 (068) & nbsp;857-45-67

Музей історії Трускавця

Історичний музей, розміщений в унікальній дерев’яній споруді, відомій як Вілла Саріуш, працює з 1982 року. Постійна експозиція музею, присвячена історичному розвитку міста і укладу життя корінного населення, розміщена в семи залах, ще два зали приймають тимчасові експозиції та виставки.з жовтня 2012 року в підвалі музею діє постійна експозиція Повстанська криївка, що відобразила умови життя і діяльності воїнів ОУН-УПА в підпіллі.

  • графік роботи: неділя-п’ятниця, з 10:00 до 18:00
  • адреса: пл. Січових Стрільців, 2
  • Телефон: +38 (03247) 5-22-37

Художній музей Михайла Біласа

Фото з Instagram — Автор @tnegalchuk

Музей всесвітньо відомого колориста розташований в старовинній віллі Гопляна-одному з найкрасивіших будівель міста. Унікальність музею в тому, що він відкритий за життя художника. експозиція включає гобелени, доріжки, килими, ліжники, панно, вишиті картини, декоративні серветки і подушки роботи майстра.

  • графік роботи: щодня з 10:00 до 18: 00
  • адреса: пл. Кобзаря, 3
  • Телефон: +38 (03247) 5-00-02

Розважальний комплекс Cazanova

Двоповерховий комплексКазанова вмістив в себе боулінг, Нічний клуб, стриптиз-клуб ToplesBar, кальян, суші-бар і, звичайно ж, караоке. Загальна площа комплексу перевищує тисячу квадратних метрів. Передбачена доставка їжі по місту.

  • адреса: вул. Роксолани, 10
  • Телефон: +38 (097) 155-99-77

Клуб Insomnia Lounge & amp; Night Club

Нічний клубInsomnia ― це коктейлі, світові хіти в інтерпретації ді-джеїв, музика в стилі лаунж, відпочинок в VIP-кімнатах і пісні до ранку в караоке-зоні. Клуб працює в рамках готельно-рекреаційного комплексуMirotel Resort Spa 5 *

  • адреса: вул. Кобзаря, 1
  • телефони: +38 (067) 976-41-70, +38 (03247) 641-72

Паб Абордаж

Оригінальна Стилістика закладу пропонує відвідувачам відчути себе на борту корабля часів колоніальної Англії і відправитися в цікаву подорож. Офіціанти-моряки і риби в акваріумах допомагають повністю зануритися в атмосферу відчайдушного морського життя. У пабі регулярно проводяться шоу-програми-початок о 22: 00.

  • адреса: вул. Суховоля, 54-а
  • Телефон: +38 (063) 86-24-777

Гірськолижний курорт Буковиця

Гірськолижний курорт Буковиця знаходиться в Бориславі в 10 кілометрах від Трускавця. Курорт включає: траси для професіоналів, окремі траси для дітей і новачків, тюбінг-парк, лижну школу, підйомники, прокат інвентарю та спорядження. Поверхня трас щодня вирівнюють за допомогою снігоущільнювальних машини, а сніг подається спеціальними потужними гарматами. На схилах чергує Лижний патруль, діє медпункт та аварійно-рятувальна служба. З Трускавця в Буковицю безкоштовно курсує фірмовий автобус.

  • адреса: Борислав, вул. Тустановицька, 185
  • телефони: +38 (067) 775-48-84, +38 (073) 775-48-84

Спуск гірськолижного курортуБуковиця можна подивитися в режимі реального часу зі звуком за допомогою веб-камери.

Екскурсії

Всі без винятку екскурсійні маршрути з Трускавця розраховані на відпочиваючих. Гості курорту, які приїхали на оздоровлення та лікування, фактично прив’язані до бюветів з мінеральною водою і не мають у своєму розпорядженні достатньої кількості вільного часу.

Трускавець – прикарпатське, близьке до кордону місто, тому основні екскурсійні маршрути передбачають поїздки в ліс, гори, до природних, архітектурних та історичних пам’яток регіону та зарубіжжя. Найбільш популярні з них:

  • Круїз Закарпаттям – палац Шенборнів-Бухгеймів, історичний центр міста Мукачево, Мукачівський замок Паланок , місто Берегове з відвідуванням басейну з термальною водою, історичний центр Ужгорода, Ужгородський замок;
  • мальовнича Гуцульщина – водоспад в Яремче, ринок гуцульських сувенірів, Буковель з катанням на лижах, санках, сноутюбах, знайомство з гуцульською кухнею в колибі;
  • місто Лева – Львів з відвідуванням площі Ринок, міської Ратуші, гори Високий Замок, Личаківського кладовища;
  • Озеро Синевир-Морське око Карпат – Міжгір’я, Воловецький перевал, Синевирський перевал, Національний парк Синевир;
  • до центру Європи ― географічний центр Європи С. ділове, село Іза-центр плетіння з лози, ринок плетених сувенірів;
  • Говерла – найвища вершина Карпат зі сходженням на гору;
  • Східниця – Перлина Прикарпаття з відвідуванням Державного історико-культурного заповідника Тустань та оглядом Тустанської фортеці;
  • Вроцлав, Польща – Оглядова екскурсія по місту, скульптури гномів, ратуша і музей Королівський палац , виставка тисячоліття Вроцлава;
  • Будапешт-перлина Дунаю, Угорщина – Оглядова екскурсія по місту, площа Героїв, собор Матіяша;
  • Прага-місто-легенда, Чехія – Оглядова екскурсія по місту з прогулянкою по Карловому Мосту;
  • Відень-місто розкішних парків, Австрія – Оглядова екскурсія по місту.

Записатися на організовану екскурсію можна у представників турфірм і посередників-тури широко рекламуються біля центральних бюветів, рекламні проспекти можна побачити на стійках рецепцій в готелях, пансіонатах, санаторіях.

Вода, харчування, ціни на продукти

Харчування в Трускавці розраховане на дві категорії гостей – тих, хто приїхав відпочити ― і тих, хто націлений на оздоровлення та лікування, тому практично кожен об’єкт громадського харчування ― міський або працює в рамках рекреаційного комплексу, готелю або пансіонату, може запропонувати на вибір страви з основного або дієтичного меню. Виняток можуть становити їдальні санаторіїв, що працюють за загальним меню-без можливості попереднього замовлення їжі гостями.

Харчування в Трускавці може оплачуватися окремо або входити у вартість номера. Зазвичай санаторії та курортно-Оздоровчі комплекси пропонують повний пансіон, досить часто за типомшведський стіл , в інших випадках можуть бути варіанти ― тільки сніданки, сніданок плюс вечеря.

На курорті діє досить велика кількість ресторанів, кафе, бістро, практично в кожному передбачено харчування по комплексному меню. Вартість триразового комплексного харчування в 2019 році орієнтовно становить від 200 гривень на одну персону.

Найбільш імениті заклади громадського харчування в Трускавці

  • Ресторан Дольче Віта – Італійська та Авторська кухні, паста, піца, вул. Героїв УПА, 11;
  • Ресторан Білий дворик – традиційна українська кухня, вул. Суховоля, 14-16;
  • Ресторан-Тераса Шухляда ― європейська та українська кухні, вул. Бандері, 13;
  • Етно-ресторан Е-моє – грузинська, українська, європейська кухні, вул. Городище, 8 ― Паркова зона комплексу Ріксос-Прикарпаття 5*;
  • Ресторан Вогні Баку – азербайджанська кухня, вул. Дрогобицька, 37;
  • Ресторан Корчма – національні українські страви, мангал-меню, вул. Бандери, 12-а;
  • етно-кафе Гражда – гуцульська кухня, Фірмові деруни та банош, вул. Карпатська, 2;
  • Львівська Майстерня Шоколаду ― кондитерські вироби, десерти, кава, вул.Шевченка, 4.

Рейтинг складений на підставі відгуків, дані взяті з відкритих джерел.

Інформація для туристів, які вважають за краще або змушені самостійно готувати на відпочинку: номери з кухнями ― власними або загальними, простіше і дешевше всього можна знайти в приватних котеджах, віллах і міні-готелях. Альтернатива номерам це Оренда квартири подобово або апартаменти. Останній варіант-самий статусний, але і найдорожчий.

Продукти харчування в Трускавці можна купити за звичними цінами. У місті є мережеві магазини зі звичними цінами і широким асортиментом товарів: АТБ (вул.Стебницька), Фуршет (вул. Суховоля, 54-А), Рукавичка (вул. Данилишиних, 9, вул. Л. Українки, 3 та вул. Довженка, 4). На ринках представлена м’ясна, молочна продукція, соління та квашення домашнього виготовлення, сезонні овочі, фрукти, ягоди, свіжі та сушені гриби, готові страви та десерти. Найбільший ринок продуктів в Трускавці так і називається – продуктовий ринок, розташований на вул.Стебницькій, 27. Кулінарні пам’ятки курорту: гірський мед, домашня ковбаса і Карпатська бринза. Судячи з відгуків туристів, ціни на ці продукти досить високі, але виправдані смаковими якостями.

Мобільний зв’язок та інтернет

В рамках курорту доситьхороше покриття від провідних операторів мобільного зв’язку в Україні ― Vodafone, lifecell, Київстар. Основні постачальник Інтернету в Трускавці Укртелеком. вільний Wi-Fi-доступ може запропонувати більшість готелів, курортних комплексів, закладів дозвілля та громадського харчування.

Як дістатися

Фото з Instagram — Автор Oleh Hudzeliak

Трускавець має пряме залізничне сполучення з Дніпром та Києвом, поїзди прямують транзитом через Львів.

Поїзд 041П з Дніпра відправляється від ЖД Дніпро-Головний, час у дорозі становить близько 20 годин 40 хвилин, орієнтовна вартість квитків починається від 255 гривні ― плацкарт, від 435 гривень ― купе.

Поїзд Кобзар з Києва відправляється від ЖД Київ-Пасажирський, час у дорозі становить 11 годин 55 хвилин, орієнтовна вартість квитків починається від 275 гривень ― плацкарт, від 490 гривень ― купе, від 1160 гривень ― люкс.

Більш складний маршрут передбачає залізничну подорож до Львова, потім переїзд поїздом або автобусом до Трускавця. Автобуси відправляються щопівгодини-годину від Львівського залізничного вокзалу, орієнтовний час у дорозі становить 2 години, ціна квитка ― близько 80 гривень.

Залізничний вокзал Львів

  • адреса: пл. Палацова, 1
  • телефони: +38 (032) 226-22-53, +38 (032) 226-20-68 ― довідкове бюро

Залізничний вокзал Трускавець

  • адреса: вул. Крушельницької, 59
  • Телефон: +38 (03247) 51-4-52

Автостанція Трускавець

  • адреса: вул. Дрогобицька, 35
  • Телефон: +38 (03247) 50-2-63

Оптимальний автомобільний маршрут до Трускавця із Запоріжжя, Дніпра, Полтави, Києва, Житомира та Рівного проходить через Львів, трасою Е40/М06.

Орієнтовна відстань до Трускавця з деяких міст України

містовідстань в кмприблизний час у дорозі
Львів93 кілометри1 година 40 хвилин
Київ637 кілометрів7 годин 30 хвилин
Дніпро/Дніпропетровськ1107 кілометрів13 годин 20 хвилин
Запоріжжя1149 кілометрів14 годин 50 хвилин
Харків 1112 кілометрів13 годин 10 хвилин
Полтава975 кілометрів11 годин 20 хвилин

Розташування на карті

Трускавець знаходиться в Західній Україні, на південь від Дрогобича і на південний захід від Львова. Місто розташоване північніше території Національного природного парку Сколівські Бескиди . адміністративно Трускавець належить до Львівської області, Дрогобицький район.

Найближчі населені пункти – Борислав, Стебник, Доброгостів, Уличне, Східниця, Опака.

Географічні координати: 49°16’70” пн. ш. 23°30’22” в. д.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.