Які зміни в медицині нас чекають?
зміни в медицині 2017
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Медична реформа 2017, які зміни в медицині нас чекають?

зміни в медицині 2017
Медичний захист населення в Україні справтді бажає кращого, а зміни в медицині є необхідними та невідворотними.
Галузь забута законодавцями протягом 25 років незалежності фактично живе своїм життям. Як відомо якість медичних послуг залежить виключно від ентузіазму лікарів або фінансових можливостей пацієнтів. Тільки нещодавно міністерство задекларувало перші ймовірні кроки у реформуванні системи охорони здоров’я в Україні. Зважуючи висловлювання чиновників із міністерства в 2017 році будуть зроблені перші зміни в медицині, що повинні реально вплинути на фінансові показники лікарень, поліклінік та заробітки сімейних лікарів.

1. Що ж нового чекає на медицину в 2017?

Гроші за пацієнтом та свобода вибору.

Раніше заклади фінансувались за географічною прив’язаністю та в залежності від кількості громадян прописаних на дільниці обслуговування. Тепер фінансування буде прямо залежати від кількості реально прийнятих пацієнтів. Відтепер, ми б не мали більше стикатись з ситуацією, коли прийшовши в поліклініку нас відправляють за місцем реєстрації та ввічливо відмоляють в обслуговуванні. Заклади охорони здоров’я будуть зацікавлені в обслуговуванні більшої кількості населення, а реєстрація громадянина їх більше не стосуватиметься. Ми вільно обиратимемо собі лікарів, а кошти виділені державою на наше медичне обслуговування отримуватимуть ті заклади, які ми справді відвідаємо. Як на мене це великий плюс, що стимулюватиме лікарські установи до розвитку та створить конкурентне середовище між ними, а як відомо конкуренція породжує розвиток.

2. Винагорода сімейних лікарів буде залежати від кількості пацієнтів.

Пацієнти зможуть самостійно обирати лікаря до якого звертатись, відповідно більш популярні та кваліфіковані медики отримуватимуть більшу фінансову винагороду, менш популярні задумаються над підвищенням кваліфікації, способами залучення нових пацієнтів або ж над зміною професії. Схоже на те, що вперше за тривалий час в медичні галузі пробивається промінчик надії на світле майбутнє.
Варто зазначити, що професійна медична сфера, як і загалом усе громадянське суспільство України, прочинає прокидатись. Яскравим прикладом, є ініціатива лікарів стоматологів, щодо прийняття закону, який би врегулював діяльність галузі та розставив усі крапки над “і” захистивши як лікарів так і пацієнтів. Вищезгадані зміни в медицині несуть виключно позитивний характер та матимуть стимулюючу дію на галузь.
На думку автора ідеальним вирішенням юридичних конфузів в медицині було б прийняття Медичного кодексу, який би врегулював незрозумілі колізії, захистив права пацієнтів, чітко визначиви межі компетенції та відповідальності лікарів. Після прийняття такого документу, можна впевнено приступати до поступового введення страхової медицини.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.