Землетрус у Загребі

No votes yet.
Please wait...

Загреб, Хорватія — сильний землетрус вразив Хорватію та її столицю в неділю, спричинивши масовий збиток і паніку. Повідомляється, що 15-річний підліток перебуває в критичному стані, а інші постраждалі обстежуються, повідомляють інформагентства.

Землетрус у Загребі - фото з Twitter

Європейське сейсмологічне агентство EMSC повідомило, що землетрус магнітудою 5,3 стався у великому районі на північ від столиці країни Загреба в неділю о 6:23 ранку (0523 GMT). Епіцентр знаходився в 7 кілометрах на північ від Загреба на глибині 10 кілометрів.

Багато будівель в Загребі вкрились тріщинами, а стіни і дахи були пошкоджені. Центральні вулиці були завалені сміттям. Бетонні плити падали на автомобілі, а димові труби приземлялися перед входами.

Фотографії з місця події показують, як матері, одягнені в нічні сорочки, обіймають своїх новонароджених дітей на парковці, коли вони евакуюються з пологового будинку в умовах низьких температур.

Культовий собор Загреба також був пошкоджений, і верхівка одного з двох його шпилів звалилася. Собор був відновлений після того, як він звалився під час землетрусу 1880 року.

Електрика була відключена, коли люди вибігали зі своїх будинків. Повідомлялося також про декілька пожеж. Пізніше були зафіксовані ще щонайменше два підземні поштовхи. Жителі ділилися фотографіями речей, що падають з полиць, розбитих пляшок і скла всередині будинків.

Чиновники спочатку заявили, що 15-річна дівчинка була вбита, але пізніше лікарі сказали, що вона знаходиться в критичному стані і що вони борються за її життя. Вони не повідомили жодних детальних відомостей про масштаби інших поранень.

Землетрус стався на тлі часткової блокади столиці через поширення коронавірусу. Людям було сказано уникати громадських місць, таких як парки та громадські площі, але у них було мало вибору, оскільки вони залишали свої будинки.

До п’яти осіб можуть перебувати разом, зберігаючи при цьому дистанцію.

Прем’єр-міністр Андрій Пленкович заявив, що землетрус був найбільшим в Загребі за останні 140 років.

Він закликав громадян зберігати спокій і залишатися поза своїми будинками в центральних районах Загреба, які зазнали найбільших збитків.

“У нас є дві паралельні кризи, які суперечать один одному”, – сказав Пленкович після екстреної наради вищих посадових осіб Хорватії.

Хорватська армія і всі екстрені служби якомога швидше приступлять до розчищення вулиць, в той же час почнеться оцінка збитку.

“Ми постараємося очистити вулиці якомога швидше”, – сказав він. – Тримайтеся подалі від своїх будинків і тримайтеся на відстані.”

Міністр внутрішніх справ Давор Божинович заявив, що ситуація ускладнюється введенням обмежувальних заходів, пов’язаних з вірусом.

“Є правила для того, коли відбувається землетрус, але коли відбувається землетрус в той же самий час, коли відбувається глобальна пандемія, тоді це набагато складніша ситуація.”Божинович повідомив про це Державному інформаційному агентству HINA.

No votes yet.
Please wait...