Як оформити закордонний паспорт - інструкція та поради
Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Закордонний паспорт – документ, який є необхідним для подорожей в інші країни. Наразі в Україні існують два різновиди закородонних паспортів – звичайний та біометричний. При чому останній має неабияку цінність, адже дозволяє скористатись безвізовим режимом. Паспорт закордонний випускається у вигляді книжечки з першою пластиковою сторінкою. Біометричний паспорт має на палітурці особливу позначку, яка дозволяє його відрізнити від звичайного.
біометричний закордонний паспорт На фото червоним відзначено позначку, що дозволяє ідентифікувати біометричний закордонний паспорт.

Який закордонний паспорт краще робити?

Безперечно, якщо Ви вагаєтесь над тим чи варто робити біометричний закордонний паспорт, то тут слід відкинути будь-які сумніви. Зараз власники біометрики мають чимало переваг. В першу чергу це доступ до безвізового режиму, можливість вільно подорожувати не тільки європою, але й багатьма іншими країнами світу. Вам більше не потрібно збирати купи документів, стояти в чергах у візових центрах і т.д., а достатньо взяти паспорт, гроші та страхування і можна вирушати в подорож.

Де роблять закордонний паспорт?

Оформити закордонний паспорт можна в:

  • територіальних відділеннях державної міграційної служби у Вашому місті
  • центрах надання адміністративних послуг громадянам (ЦНАП)
  • ДП Документ
  • фірмах посередниках

Найбільш економічно вигідним є оформлення закордонного паспорту в відділеннях ДМС та ЦНАПах, дещо дорожчим воно буде в посередників. Зробити закордонний паспорт терміново – платна послуга. На даний момент ДП Документ за таке оформлення просить 1210,32 грн. в такому випадку очікувати на паспорт доведеться до семи робочих днів. За законом не терміновий закордонний паспорт мали б виготовити протягом двадцяти робочих днів з моменту подачі документів. На разі через доволі підвищений попит серед громадян утворились чималі черги, що призвело до затримки у видачі документів для подорожі закордон. В зв’язку з цим навіть було опубліковане офіційне повідомлення державної міграційної служби з проханням не планувати поїздок закордон до моменту отримання документу на руки.

Чи можливо зробити закордонний паспорт за 3 дні?

Терміновий закордонний паспорт мав би виготовлятись протягом трьох робочих днів у екстренних випадках якими є:

  • терміновий від’їзд важкохворої людини на лікування закордоном
  • необхідність супроводу важкохворого громадянина на лікування закордоном
  • смерть близького родича, що проживав закордоном

Що потрібно на закордонний паспорт – документи, довідки, фото?

електронна черга дмс
В мережі можна знайти чимало суперечливої інформації на тему “що треба на закордонний паспорт”. Ми описуючи цей розділ керуємось інформацією з офіційного сайту міграційної служби та законодавчою базою. Отож для виготовлення закордонного паспорті необхідно:

  1. Стати на електронну чергу в ДМС, ЦНАП або ж записатись на прийом в фірмах посередниках;
  2. Спакувати паспорт громадянина України, якщо вам більше 14 років;
  3. Свідоцтво про народження, якщо ще не виповнилось 14
  4. Чек про сплату адміністративного збору (тут слід бути уважним при оплаті послуги краще уточнити в ЦНАПі або ДМС точний рахунок)
  5. Ідентифікаційний код – оригінал

електронна черга на закордонний паспортЗ повним пакетом документів та чеком про оплату потрібно прийти в зазначений в електронній черзі час. Тривалість процедури подачі документів коливається в залежності від кваліфікації працівника, що її оформляє. Відверто скажемо, що документи на перші паспорти приймали в середньому тридцять хвилин, часом телефонували наступного дня з проханням прийти ще раз, оскільки при оформленні були зроблені помилки. Проте вже минуло достатньо часу, тому думаємо, що працівники уже добре вивчили систему роботи і відпрацювали навички.

Закордонний паспорт термін дії

Закордонний паспорт громадянина України оформляється терміном на десять років – це стосується як звичайних, так і біометричних паспортів. Виняток становлять закордонні паспорти для дітей віком до шістнадцяти років – вони залишаються дійсними протягом чотирьох років з моменту виготовлення. Для дітей старше 16 паспорти роблять терміном на десять років.

Практичні поради по виготовленню закордонного паспорта

Зазвичай в невеликих містечках довгі черги до територіальних органів ДМС. В такому випадку варто дізнатись чи немає в сусідньому місті часом іншого підрозділу ДМС або ЦНАП, де можна подати документи на закордонний паспорт. Часом так можна зекономити багато часу та нервів. Враховуйте під час планування зміни документу для виїзду закордон фактор сезонності. Як правило навесні громадяни згадують, про літні відпустки або можливість поїхати на заробітки й створюють чималі черги на оформлення паспорта. Виробити закордонний паспорт значно легше в осінньо-зимовий період. В цей час спадає сезонний ажіотаж та зменшується кількість бажаючих отримати документ для виїзду закордон.
Підготуйте пакет документів заздалегідь. Якщо немає вільних місць в електронній черзі, тоді слід відслідковувати зміни щоденно. Ходять чутки, що оновлення черги та поява вільних місць відбувається в нічний час. Тим не менш, перед виходом на роботу варто виділити хвилинку для перевірки стану черги. Таким чином ви отримуєте шанс зекономити на посередниках.
Загалом виготовлення закордонного паспорту справа проста, єдина складність з якою можна зустрітись – черги в ДМС та ЦНАП або затримка у видачі документів.
Будьте завбачливими при плануванні поїздок, доки не маєте закордонного паспорта на руках не оплачуйте квитків та готелю, щоб не втратити ці кошти.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Один коментар до “Як оформити закордонний паспорт – інструкція та поради”
  1. Класно

    No votes yet.
    Please wait...
    Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.