Королівський палац у Варшаві — рекомендуємо!
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Колись тут кипіли спори вирішувалися державні справи. Цей палац пережив кілька воєн, але Друга світова остаточно добила — відновлений він був лише в кінці XX століття

zamek_krolewski1

Колись давно, ще в ранні середні століття, тут стояв замок мазовецьких князів, але, як мовиться, ніщо не вічне) В 1596 році Варшава стала столицею Польщі, з нагоди чого сюди переїхав король Сигізмунд III Ваза. Звичайно ж, монарху потрібна нормальна резиденція, так що в 1598 році на руїнах замку мазовецьких князів польський король розпочав зводити новий, прекрасний п’ятигранний Королівський палац.

zamek2

У середині XVII століття палац був розграбований шведами, а в XVIII столітті його розграбували повторно — на цей раз в ході Північної війни. Останній король Речі Посполитої Станіслав Понятовський вирішив не просто відновити помітно постаріла будівля королівської резиденції, але і вдосконалити його.

zamek-krolewski1

За ініціативою короля вздовж Вісли виросло нове крило з сучасними інтер’єрами в стилі класицизму, а до старого палацу додали ряд нових залів і споруд, включаючи довгий корпус королівської бібліотеки, що з’єднує замок з бароковим “Палацом під бляхою” (тобто під бляшаною дахом), що належав свого часу князю Юзефу Понятовському, маршалу Наполеона.

pod_Blach?
Kr?lewski_Zamek1

Після Першої світової війни в палаці вирішив оселитися президент Польщі Ігнацій Мосицкий, у зв’язку з чим була проведена нова масштабна реставрація.

zamek_krolewski

На жаль, прожив після цього Королівський палац недовго — під час Другої світової війни нацисти замінували його і знищили. Не дивно — адже тоді фактично вся Варшава була знищена нацистами з лиця землі і було потрібно багато післявоєнних років, щоб повернути Польщі скрупульозно відновлену з пороху (а точніше — відбудовану з нуля) столицю.

1941

Ми б так ніколи і не побачили, як виглядала Королівська резиденція, яка простояла більше трьох століть, якби в 1971 році польський сейм не відмовився від планів зведення на цьому місці сучасних урядових будівель.

zamek_krolewski2

Замість цього було прийнято рішення про відновлення Королівського палацу зі збережених записів, частин і фотографіями з метою постаратися повернути йому вигляд, який він мав на початку XVII століття.

zamek v warszawie

В результаті в 1988 році відновлення цього красивого і історично цінної будівлі було завершено.

Zamek-Kr?lewski-Warszawa

Сьогодні на першому поверсі палацу розташовується зал, в якому колись проводилися засідання державного сейму. Всі зали замку прикрашені пишними ліпниною і тонкою різьбою по дереву.

Tron

У палаці знаходиться музей, в якому зібрана багата колекція картин. Тут можна помилуватися полотнами Рембрандта, старими видами Варшави кисті Беллото, художніми роботами Баччарелли та інших великих художників, а також побачити урну з прахом Тадеуша Костюшко. Ось кілька картин з колекції музею в Королівському палаці Варшави

Dzieje_cyw_0
Dzieje_cyw
Dzieje_cyw_1
Dzieje_cyw_2
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.