Як відомо в Трускавці стихійна вулична торгівля, як в центральній частині поруч із бюветом, так і на тротуарах перед базаром на вулиці Стебницькій — розквітає. Влада міста по різному намагалась вирішити це питання залучаючи охорону парку, роблячи рейди спільно з комісією з благоустрою. Навіть журналісти робили сюжети намагаючись висвітлити масштаби торгівлі. Усі ці заходи були безуспішними, а торговці з нагрітих місць зникали максимум на декілька днів, тиждень. В свій час біля супермаркету Колібріс навіть були облаштовані торгові місця, проте “базарники” довго там не протримались. А чи стоїть встановлений раніше там інвентар не пригадуємо.
Наразі, черговий метод боротьби із стихійною торгівлею – створення груп патрулювання, які б мали відловлювати та штрафувати незаконних торговців. Однак, обурення останніх також можна зрозуміти, адже, якщо в першій санітарній зоні заборонена господарська діяльність, в тому числі й торгівля. То яким дивом там протягом десятиліть стоять кіоски з крамом, вільно продають картини художники і т.д., до яких претензій у влади немає.
Така своєрідна несправедливість розколює суспільство на два табори, перші люті противники базару в центрі, другі – лояльні захисники людей, що намагаються якось вижити.
Як побороти вуличну торгівлю?
На нашу думку, якщо не можеш щось побороти, то необхідно це очолити. Торгівля в центрі курорту є страшною тоді, коли вона здійснюється підпільно на страшних імпровізованих столах та із старих “чумаданів”. Правильний і справедливий спосіб вирішення цієї проблеми має полягати у створенні однакових умов для всіх. Міській владі давно пора навчитись не ділити людей на “своїх” і чужих – дане твердження стосується усіх каденцій.
В центрі ж достатньо укласти угоди про дозвіл торгівлі із підприємцями, зобов’язавши їх креативно облагородити свої торгові місця. Чітко зонувати місця, де можна торгувати, а де ні. В такий простий спосіб малий бізнес зможе еволюціонувати із страшних пострадянських базарників, у стильних європейських бізнесменів. Великих інвестицій облагородження робочого місця не вимагає, та й по факту воно в інтересах самих торговців. Адже чим креативніше вони виглядатимуть, тим більшу кількість клієнтів приваблять.