Вокзал Трускавця – забута історія
вокзал Трускавця
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Вокзал Трускавця – ключове досягнення, яке зробило курорт іменитим

вокзал ТрускавцяЯк відомо з історії будівництво гілки залізниці із Дрогобича до Трускавця посприяло збільшенню потоку туристів на курорт у декілька разів. Залізничне сполучення, яке постало у 1909 році відкрило безмежні можливості для розвитку курорту. Якщо раніше, щоб дістатися Трускавця відпочивальники мали їхати до сусіднього Дрогобича, а звідти ще приблизно годину добиратись кінними каретами, то з 1909 проблема трансферу туристів відпала цілковито. Пряме сполучення із Львовом, Краковом та Віднем привело у мальовничий карпатський регіон, на той час, масу туристів із далеких країв.

Першим їх зустрічав, звісно ж вокзал Трускавця.
В радянські часи, коли курорт пережив епоху індустріалізації, був збудований усім добре відомий новий вокзал Трускавця. Два гігантських зали, громіздка будівля, великі вікна, під’їздні площадки – усе для того, щоб справити максимальне враження на гостя. Чи виправданим було таке грандіозне будівництво роздумувати уже немає сенсу.

Старий вокзал Трускавця сьогодні

вокзал Трускавця

Невелика будівля “старого вокзалу” збереглася й до сьогодні, і схоже перебуває у приватній власності. Останні 10 років там триває “вічний ремонт”. Виглядає так, ніби тут має бути готель, але грошей забракло. Майданчик перед вокзалом, на якому раніше радісно зустрічали туристів поріс травою під якою загубилась старовинна бруківка. В той час, коли в більшості міст намагаються відновити старовинну автентичність в Трускавці про такий симпатичний майданчик, де б міг бути старовинний сквер забули. Добре, що хоча б бруківку не встигли розібрати…
Звісно ж старий вокзал Трускавця функціонувати уже не буде, але надзвичайно шкода будівлі, яка б могла стати черговою історичною візитівкою міста. Непоганим маркетинговим ходом було б відкриття готелю “Dworzec”, який би поєднав древню автентичність із сучасним комфортом. Кількість старовинних фото цієї будівлі доступних в мережі Інтернет зашкалює, що можна використати на свою користь.

Невідомо кому належить земля поруч із будівлею старого вокзалу Трускавця. Саме тут можна зустріти старовинну бруківку, яка є рідкістю для курорту та більше ніде в місті не зустрічається. Відновлення свого історичного обліку є запорукою успіху Трускавця, як курорту та відновлення звання туристичного центру міжнародного значення, не тільки серед гостей зі Сходу, але й серед відпочивальників із Заходу.вокзал Трускавця
вокзал ТрускавцяОсь декілька фото вулиці Біласа, яка може стати неабиякою окрасою Трускавця в майбутньому.

Маємо надію, що міські чиновники звернуть увагу на неї і не дадуть їй канути в забуття, а скористаються нагодою перетворити на ще одну гордість курорту. 

 

Перегляньте більше фото старовинного вокзалу

Вокзал Трускавця
« 2 of 10 »
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.