Що таке вацкинація, для чого вона потрібна?
За вікном двадцять перше століття Ілон Маск планує політ на Марс, а в Україні точиться гостра дискусія чи потрібно вакцинувати дітей. В той час коли державою шириться епідемія кору, лякають епідеміями дифтерії та поліомієліту. Все ще чимало батьків вагаються чи варто вакцинувати своє чадо.
Що таке вакцинація?
Це метод активації імунітету в організмі шляхом ввдення в нього антигенних речовин. Такими можуть бути: ослаблені мікроорганізми, вбиті штами бактерій, білкові речовини або ж синтетичні речовини.
Яким чином це працює?
Тут все просто, коли в організм потрапляє антиген, він викликає імунну реакцію. Клітини імунної системи вивчають ворожий білок та продукують антитіла, що здатні йому протистояти. Отож в сучасному світі для того, щоб отримати імунітет до певної групи небезпечних захворювань немає необхідності ними хворіти.
Що ми робимо коли уникаємо вакцинації?
Насправді ми всього на всього ризикуємо власним здоров’ям. Але це в тому випадку, коли саботаж вакцинацій не є масовим. Завдяки пропаганді проти вакцинації, яка активно велась у ЗМІ, неякісній роботі системи охорони здоров’я, що провокувало затримки з постачанням вакцин і т.д., ми отримали в державі критичну ситуацію. На даний момент кількість невакцинованих людей доволі висока, через це існує значний ризик виникнення епідемій. Це не рядова страшилка, а звичайне фахове попередження.
Переваги вакцинації
Основні переваги масового вакцинування:
- вироблення імунітету до особливо небезпечних захворювань
- зниженя ризику виникнення епідемій
- збереження життя значній кількості осіб (за даними ВООЗ близько 3 мільйонів життів зберігається щороку завдяки вакцинуванню)
- економічна вигода – профілактика завжди дешевша, ніж лікування
Доказовою медициною була доведена ефективність вакцинування та його необхідність. На жаль, через низький рівень медичної просвіти населення України повелось на пропаганду проти вакцинування та вірить в різноманітні гомеопатичні цілющі препарати. Це в свою чергу й стало причиною епідемії кору, появі випадків поліомієліту та ризику епідемії дифтерії.
Недоліки вакцинації
Усі недоліки вакцинації опираються на порушеннях правил її проведення. До прикладу, ускладенення, якими так часто лякають батьків, в абсолютній більшості виникають через не проведення алергічних проб перед введенням вакцин.
-
- Таким чином, існує, хоча й невеликий, але ризик виникнення алергічних реакцій.
- Використання неякісних вакцин або порушення правил їх зберігання – таке явище медичного нехлюйства, найбільше вдарило по іміджу вакцинації. Проте, якщо Ви сумніваєтесь в якості вакцини, якою Вас забезпечує держава, то краще придбайте ту вакцину, яку вважаєте кращою, але все ж таки захистіть себе від особливо небезпечних захворювань.
- Останній пункт, це – календар щеплень, на жаль, через організаційні проблеми, відсутність вакцин, відпустки медиків, зайнятість батьків – його доволі часто ігнорують або недотримуються. В результаті якість вакцинування дещо зменшується.
Висновок – чи потрібно вакцинуватись?
Безперечно потрібно, але не варто перетворюватись в фанатиків та шукати вакцини від ГРВІ чи грипу. В жодному разі не варто ігнорувати вакцинацію від особливо небезпечних захворювань таких як кір, кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт. Бо в такому випадку Ви залишаєте свою дитину беззахисною перед цими небезпечними хворобами. Звісно ж, не факт, що вона ними захворіє. Однак, задумайтесь чи дозволили б Ви їй грати в російську рулетку з зарядженим револьвером?