Курорт Східниця – шлях до занепаду?
курорт Східниця
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Курорт Східниця – в соцмережах оприлюднили факти масової вирубки лісу

Користувач мережі facebook Роман Германович оприлюднив публікацію із знімками, у якій стверджує, що поруч із джерелом N3 ведеться масова вирубка лісу.
Як відомо курорт Східниця, доволі молодий, а стрімкий його розвиток припав на останні десятиліття. Власне гірським розташування та густим карпатським лісам курорт Східниця завдячує своїй популярності. Місцева інфраструктура та спектр послуг, наразі не можуть конкурувати із більш популярними курортами. Проте, географічне розташування, рівень екології, доступ до туристичних маршрутів та особлива атмосфера невеликого поселення перетворили Східницю в чергову курортну перлину Карпат.
Ось скріншот публікації користувача:
курорт Східниця
Також автор прикріпив до публікації фото, на яких чітко видно завантажені лісом вантажівки та зрубані нещодавно дерева.

курорт Східниця
« 1 of 6 »

Звісно ж, можна закрити очі на таку публікацію, та й зрештою, яка різниця, що робиться в тій Східниці. Проте виникає бажання подискутувати на тему об’єднаних територіальних громад.

Ліси довкола курортів їм не належать

На жаль такі особливості українського законодавства. До прикладу, ліс поруч із Лісовою Піснею в Трускавці взятий в оренду у лісгоспу, а кошти за нього отримує, якщо пам’ять не підводить, Попелівська сільська рада. Аналогічно курорт Східниця не контролює лісів довкола і, ймовірно, вирубку проводить дрогобицький лісгосп. Об’єднання територіальних громад є стратегічним завданням для курортних містечок, адже ми залежимо від цілої екосистеми довкола наших міст. Якщо контроль усіх локальних процесів буде здійснюватись місцевою владою, набагато простіше буде її проконтролювати.
До слова, згідно документації, яку нам надали у відповідь на інформаційні запити, ліс поруч із Лісовою Піснею зданий в оренду і за законом там має бути забезпечений вільний доступ для громадян, тому можете вільно там гуляти і не хвилюватись, що зайшли на “чужу” територію.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.