Трускавець історія – радянська доба
Трускавець історія
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Трускавець історія, фото міста радянської доби

Трускавець історія
« 22 of 23 »

Курорт Трускавець розпочав свій стрімкий розвиток в 1905 та набував шалену популярність, аж до 1939 року. Друга світова війна неабияк вдарила по курорту. Зокрема було знищене унікальне сірководневе озеро на Помярках, яке можна віднайти на численних фото Трускавця в минулому. По закінченню війни на територію нашого міста прийшов комуністичний режим. Радянська помпезність добряче змінила курорт. Індустріалізація, будівництво громіздких санаторіїв, поява бюветів – змінили місто. Сказати, що в радянську добу Трускавець не розвивався – збрехати. Навіть в часи комунізму курорт впевнено йшов вперед. Правда, тепер не по західних стандартах. Відвідуваність Трускавця зростала. Появився гігантський вокзал, залізничне сполучення із іншими комуністичними республіками. Місто мало попит. Трускавець історія показує нам, що місто завжди цінувалось та грало неабияку роль в політичному житті країн, до складу яких входило. Власне в Трускавці часто проходили неформальні зустрічі польських політиків. Тут лікувалась політична верхівка УРСР.

Трускавець історія – мікрорайони

Власне за радянських часів, почалась масивна розбудова курорту. І тепер місто налічує 22-28 тисяч мешканців за різними даними. Комуністичний період був надзвичайно нелегким для українців, що викликає бажання викинути його з власної історії. Такий підхід є невірним. Варто все ж таки його приймати як минуле, робити висновки і не повторювати помилок.

Трускавець історія – як шкільний предмет?

В процесі написання даної статті народилась думка, а чому ж ми не вивчаємо історію наших міст в школах?
Бракує в українських школах такого предмету. Справді дітям набагато легше та цікавіше вивчати історію подій які відбувались на тих вулицях, де вони щоденно гуляють. Такий предмет окрім знань привив би любов до свого краю. В майбутньомі ці знання молоді підприємці використали б у власних закладах. Одиниці трускавчан знають історичні нюанси. Ба, більше часто мешканці не знають чим трускавецькі мінеральні води відрізняються від моршинських. Чому той чи інший регіон носить таку назву, звідки походять назви місцевих джерел, хто такий Торосевич і т.д? Сумно, стикатись з такими реаліями. Імовірно мешканці не мають часу для самонавчання, та й дана інформація в той час коли людей бентежить питання чи вистачить коштів на їду не надто корисна.
Але шкільний предмет “Трускавець історія”, навіть, як факультатив має право на існування.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.