Торунь - про місто, що подивитись, чому варто відвідати
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Це середньовічне містечко відоме насамперед тим, що тут народився Микола Коперник). Але крім цього в Торуні зосереджено безліч красивих будівель і цікавих музеїв, а саме місто занесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Torun_0

Поляки жили тут з незапам’ятних часів, поки в XIII столітті не прийшли загарбники — племена прусів. Тоді мазовецький князь Конрад заручився підтримкою лицарів-хрестоносців Тевтонського Ордену, які допомогли полякам позбутися від ворогів, та так тут і залишилися.

Torun0

В результаті хрестоносці побудували в Торуні фортецю, а потім спорудили потужний замок, що став резиденцією ордену, а виріс поруч у 1264 році ремісничий селище отримало міські права. Торунь увійшла в Ганзейский торговий союз, який об’єднав северонемецкие міста, а завдяки цьому союзу німецькі купці, спираючись на силу лицарського ордену, монополізували торговельне посередництво у Східній Європі та Прибалтиці. Морські судна по Віслі доходили до Торуні, що дозволило місту стати серйозним конкурентом Гданську.

Old Town

Місто стрімко розвивалося і процвітав, і до XVII століття вже за величиною з тодішньої Варшавою. У XV столітті замок хрестоносців зруйнували і зараз серед руїн розмістився музей.

Torun_castel_ruins

У 1473 році в Торуні на вулиці св. Анни (тепер вул. Коперника) народився Микола Коперник — не дивно, що сьогодні на цій вулиці у будинку №17 знаходиться музей, в стінах якого зібрано безліч предметів, пов’язаних з великим астрономом. Хоча вся його життя пройшла далеко від Торуні, тут його завжди вважали своїм. На ринку Старого міста, поруч з ратушею, Копернику навіть поставили пам’ятник, на якому викарбувано по-латині: “Микола Коперник, торунянин, зрушив Землю, зупинив Сонце і Небо”.

Kopernik

Стародавня частина міста збереглася приблизно такою, якою її бачив сам Коперник. У потужному готичному костелі св. Яна знаходиться знаменитий дзвін, що носить назву “Tuba Dei” (“Труба Господа”) — другий за величиною в Польщі після краківського Сигизмунда. Він відлитий у 1500 році, його діаметр становить 217 см, а важить він більше 7 тонн.

Torun_Night_3

В Торуні є навіть своя “пізанська вежа”, тільки називається вона “Кшива Вежа” (“Крива Вежа”) — це одна з веж кріпосної стіни, побудована в XIII столітті. З тих пір її вершина відійшла від вертикалі майже на півтора метра.

Кшива Вежа

Ратуша Торуні в стилі цегляної готики

Ratusha_torun

Torun1

У цьому невеликому за нинішніми мірками містечку безліч цікавих будівель — так, наприклад, “Будинок Під Зіркою”, побудований у 1697 році, виділяється серед інших своєю незвичайною архітектурою сьогодні в ньому знаходиться Музей мистецтва Далекого Сходу. В іншому старовинному кам’яному будинку розміщується кнайпа “Під Розумним Фартухом”, який почав залучати відвідувачів ще з 1700 року.

Torun

Також тут є справжній військовий форт часів II Світової війни і торуньская астрономічна обсерваторія, відкрита для відвідувачів.

Torun_Night_2

Сьогодні в Торуні можна поласувати місцевим “делікатесом” — знаменитими пряниками, що виготовляються за старовинним рецептом. На їх плоскій поверхні часто зображуються символи міста і сцени з життя середньовічної рицарської

Torun

Вночі будівлі і міські стіни Старого міста вздовж проспекту підсвічуються, створюючи вражаючий ефект

Torun_poland

Панорама Торуні

torun panorama

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.