В зимово-весняний перехідний період часто спостерігаються такі явища, як ослаблення імунітету, часті застуди, а також зростає кількість дітей, що скаржаться на погіршення зору.
Тимчасове погіршення зору у дітей — причини
Дитина захворіла ГРВІ , відповідно не відвідує школу чи садок, а проводить більшу половину вільного часу за гаджетами. Організм ослаблений, а тривале фокусування зору на одному предметі призводить до спазму акомодації. Це проявляється в затрудненому фокусуванні при переведені погляду на предмети розташовані на дальшій відстані, ніж той на якому була сконцентрована увага останнім часом. Така ситуація часто призводить до погіршення гостроти зору, дискомфорту в очах та болі голови.
Спазм акомодації у дітей — в чому небезпека?
Якщо тимчасове погіршення зору у дітей не лікувати, то існує чимала небезпека що це призведе до появи міопії (короткозорості).
Рекомендації батькам:
Щоб знизити ризик тимчасового погіршення зору та виникнення спазму акомодації батька варто:
- обмежити діток в гаджетах—існує формула по часу перебування за комп’ютером:
“вік дитини в роках * на 3 хв“. Наприклад, вікова норма для дитини 10 років – 30 хвилин за гаджетами. - під час ГРВІ контролюйте дітей, щоб час використання гаджетів не перевищував норми.
- ми живемо в сучасному світі, і дитині також треба йти в ногу з ним, цілком
обмежити доступ до гаджетів неможливо, тому краще привчати дітей до роботи за комп’ютером чи ноутбуком, де відстань до очей трошки більша ніж до телефону чи планшету. - і пам’ятайте, якщо дитина скаржиться на погіршення зору, або ви самі зауважили, що малеча дуже близько читає будь-який текст, не зволікайте і підіть на огляд до офтальмолога, адже на початковій стадії, спазм акомодації можна зупинити і вилікувати. Таким чином ви зекономите своїй дитині чималі кошти на лазерну корекцію зору, яку вона неодмінно захоче зробити в зрілому віці, щоб відновити втрачений в дитинстві зір.