Собачі війни в Трускавці
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Бродячі собаки – болюча проблема курорту

Питання про те, що бродячі собаки у місті – проблема, піднімали часто, але зазвичай усе закінчувалось тільки розмовами. І от нещодавно на курорті розпочала роботу громадська організація “Мокрий ніс”, яка частково за сприяння міської влади, але більше власними зусиллями бореться із даною проблемою. Методи боротьби одні з найгуманніших – стерилізація собак та пошук господарів. Але вчора на одному з міських інтернет-ресурсів наткнувся на публікацію із звинуваченнями ГО Мокрий ніс у зловживанні та недобросовісності. Публікація опиралась на слова п. Буги, яка позиціонує себе як активіст-зоозахисник, проте не бажає співпрацювати із іншими захисниками тварин. Загалом проблема співпрацювати та знаходити компроміс – болюча для молодого українського суспільства. Ми ще не навчились чути одне одного.
Ми вирішили взяти коментар у ГО Мокрий Ніс, щодо звинувачень “активістки”, та попросили пояснити ситуацію.

Отож публікуємо оригінал повідомлення, яке отримали від активістів громадської організації Мокрий Ніс:

Добрий вечір!!! Дякуємо, що відгукнулись!!! Ліда Буга нас звинувачує у всіх земних гріхах, так як ще на початках не хотіла йти ні на які компроміси, щоб зробити порядок з собаками в м.Трускавці і коли ми показали результат, а він в нас вважаємо хороший – 72 собаки простерилізовані , з них дві перестерилізовані після м.Дрогобича, які народжували, але там є нюанси—ми все прозоро висвітлювали на нашій сторінці), 1-прооперована(між іншим лБуга, її годує щодня, а собака рік ходила з виваленим рогом матки і вухо від кліпси гнило, то просто…)+7собак ми простерилізували за кошт організації (спільно з людьми, що скидували кошти). 94 собаки прилаштовані в добрі руки і не тільки цуцики, але й дорослі. Це за період від травня 2016р-по грудень 2016р. Всі відеоматеріали по тих собаках, що вона нас звинувачує ми маємо!!! Ми співпрацюємо з лікарем зі Львова-Володимиром Лотоцьким, що має ліцензію та свою приватну клініку у Львові- на Ряшівській. Все офіційно, маємо фотозвіт кожної собаки. Ми неодноразово звертались до Буги, щоб помогла відловити собак на нижньому бюветі, так як її вони знають, бо вона їх годує. Але вона категорично проти. Її цікавить прибуток, цуцики (через яких вона давить на жалість відпочиваючих і вони їй кидають гроші). Вона постійно наголошує, що ми відібрали у неї хліб-перейшли їй дорогу.!!! поливає нас брудом і висвітлює не правдиву інформацію. Ось так, якщо коротко!!!

Декілька фото із фейсбук сторінки ГО Мокрий Ніс:
бродячі собакибродячі собакибродячі собаки

Вилов та стерилізація тварин справа нелегка. Нелегко також знайти нових власників для покинутих тварин, проте активістам це вдається.
Нам добре відомо, як критика часто демотивує активістів та відштовхує від благородної справи. Тому, шановні трускавчани, якщо можете в чомусь допомогти то приєднуйтесь до активних жителів міста та допомагайте, якщо ж не можете, то не критикуйте тих, хто хоча б старається.
Змінити місто сидячи на дивані не під силу нікому.

Львівський досвід, який варто перейняти

Окремо варто відзначити, що до прикладу у Львові запровадили обов’язкову реєстрацію собак. Зареєстровані тварини отримують кліпсу із штрихкодом, по якому в базі даних можна легко знайти власника тварини. Також в обласному центрі поліцейські під час патрулювання, будуть перевіряти власників тварин. За незареєстровану тварину доведеться сплатити штраф. Виключно такий підхід із стерилізацією бродячих собак дозволить цілковито побороти “собачу проблему”.
бродячі собаки

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.