Що робити коли розбився градусник?

No votes yet.
Please wait...

що робити коли розбився градусник
Ртутний термометр є невід’ємним атрибутом аптечки практично в кожному домі. Його дешевизна і простота використання зробила цей прилад мегапопулярним. Звісно ж, українські лікарні теж користуються виключно ртутними термометрами. Це й не дивно, адже дозволити розкіш у вигляді якісного сучасного електронного градусника вони собі не можуть. Молодший медперсонал в лікарнях відмінно знає, що робити коли розбився градусник. А от як діяти коли така халепа трапилась вдома? Та й взагалі, невже ртуть в термометрі настільки небезпечна, що варто хвилюватись? Ми віришили розібратись в цьому питанні.

Що робити коли розбився градусник – ртутна небезпека

Ртутний стовп завдяки своїй реакції на зміну температури дозволяє точно вимірювати її показники. Ртутний стовпчик в градуснику містить близько 2 грам ртуті.
Багато це чи мало? Як виявляється цього достатньо для того, щоб була висока вірогідність отруїтись ртутними випарами в разі пошкодження термометра.
Як завжди в житті, наше здоров’я значно залежить від багатьох факторів. Зокрема, на скільки небезпечною буде ртуть із термометра впливають такі фактори:

 • Температура в приміщенні ( чим вища тим гірше);
 • Час контакту;
 • Циркуляція повітря в кімнаті;

Якщо в кімнаті прохолодно, вона добре провітрюється, а ртуть була швидко зібрана та ізольована, то шанси на отруєння мізерні.
Розділяють два типи отруєння ртуттю: гостре та хронічне. Останнє виникає при тривалому контакті, що у випадку з розбитим термометром не надто актуально.
Гостре отруєння ртуттю проявляється напротязі кількох годин. Симптомокомплекс відрізняється від інших типів отруєнь наявністю нетипового металевого присмаку в роті, запаленням слизових оболонок ясен, болем при ковтанні. При важкому отруєнні можливі болі в ділянці живота, діарея з слизовими виділеннями та кров’ю.
В будь-якому разі при появі перших симптомів варто звернутись до медиків.

Що робити коли розбився градусник – план дій

Якщо в кімнаті розбився градусник необхідно:

 1. Вивести людей з приміщення;
 2. Викликати спеціалістів, що можуть зібрати ртуть;

У випадку відсутності такої служби у Вашому регіоні:

 1. Обмежте розтікання ртуті;
 2. Одягніть захисну маску та рукавиці;
 3. Відкрийте вікна;
 4. З допомогою скотчу, клейкої стрічки чи мокрої газети зберіть краплі ртуті;
 5. В процесі роботи робіть часті перерви та виходьте на свіже повітря, щоб зменшити контакт з небезпечною речовиною;
 6. Не використовуйте порохотяг та іншу техніку, що нагрівається для збору ртуті – це тільки погіршить ситуацію.

Для того, щоб у вас ніколи не виникало питання, що робити коли розбився градусник – користуйтесь електронними сучасними пристроями. Краще один раз придбати дорогий електронний термометр, аніж постійно наражати себе та близьких на небезпеку.

No votes yet.
Please wait...