Що робити якщо розбився градусник?
що робити коли розбився градусник
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

що робити коли розбився градусник
Ртутний термометр є невід’ємним атрибутом аптечки практично в кожному домі. Його дешевизна і простота використання зробила цей прилад мегапопулярним. Звісно ж, українські лікарні теж користуються виключно ртутними термометрами. Це й не дивно, адже дозволити розкіш у вигляді якісного сучасного електронного градусника вони собі не можуть. Молодший медперсонал в лікарнях відмінно знає, що робити коли розбився градусник. А от як діяти коли така халепа трапилась вдома? Та й взагалі, невже ртуть в термометрі настільки небезпечна, що варто хвилюватись? Ми віришили розібратись в цьому питанні.

Що робити коли розбився градусник – ртутна небезпека

Ртутний стовп завдяки своїй реакції на зміну температури дозволяє точно вимірювати її показники. Ртутний стовпчик в градуснику містить близько 2 грам ртуті.
Багато це чи мало? Як виявляється цього достатньо для того, щоб була висока вірогідність отруїтись ртутними випарами в разі пошкодження термометра.
Як завжди в житті, наше здоров’я значно залежить від багатьох факторів. Зокрема, на скільки небезпечною буде ртуть із термометра впливають такі фактори:

 • Температура в приміщенні ( чим вища тим гірше);
 • Час контакту;
 • Циркуляція повітря в кімнаті;

Якщо в кімнаті прохолодно, вона добре провітрюється, а ртуть була швидко зібрана та ізольована, то шанси на отруєння мізерні.
Розділяють два типи отруєння ртуттю: гостре та хронічне. Останнє виникає при тривалому контакті, що у випадку з розбитим термометром не надто актуально.
Гостре отруєння ртуттю проявляється напротязі кількох годин. Симптомокомплекс відрізняється від інших типів отруєнь наявністю нетипового металевого присмаку в роті, запаленням слизових оболонок ясен, болем при ковтанні. При важкому отруєнні можливі болі в ділянці живота, діарея з слизовими виділеннями та кров’ю.
В будь-якому разі при появі перших симптомів варто звернутись до медиків.

Що робити коли розбився градусник – план дій

Якщо в кімнаті розбився градусник необхідно:

 1. Вивести людей з приміщення;
 2. Викликати спеціалістів, що можуть зібрати ртуть;

У випадку відсутності такої служби у Вашому регіоні:

 1. Обмежте розтікання ртуті;
 2. Одягніть захисну маску та рукавиці;
 3. Відкрийте вікна;
 4. З допомогою скотчу, клейкої стрічки чи мокрої газети зберіть краплі ртуті;
 5. В процесі роботи робіть часті перерви та виходьте на свіже повітря, щоб зменшити контакт з небезпечною речовиною;
 6. Не використовуйте порохотяг та іншу техніку, що нагрівається для збору ртуті – це тільки погіршить ситуацію.

Для того, щоб у вас ніколи не виникало питання, що робити коли розбився градусник – користуйтесь електронними сучасними пристроями. Краще один раз придбати дорогий електронний термометр, аніж постійно наражати себе та близьких на небезпеку.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.