Чи платні бювети в Трускавці?
бювет в Трускавці
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Як міські “керовніки” програли ПРАТу.

Уже з 1 грудня 2017 року вхід до бювету мінеральних вод в Трускавці коштуватиме 3,5 грн. Це неабияк обурює, як місцевих мешканців, так і туристів. Ми вирішили проаналізувати як же ж так сталось, що громада міста залишилась із носом, а ПРАТ Трускавецькурорт чекає значне зростання заробітків. Отож розберемо увесь цей театр детальніше:

Дія перша – міф про спільне підприємство

28 грудня 2015 року Трускавецька міська рада підписала угоду із ПРАТ Трускавецькурорт (детальніше ми про це писали у статті «Договір між ПРАТ Трускавецькурорт та міською радою»). У цій угоді декларувалась інформація про створення спільного підприємства, яке на 50% належатиме місту, з видобутку та реалізації Нафтусі. Угода була укладена 28 грудня 2015 року, в цей час завершувалась діюча ліцензія ПРАТу на видобуток мінеральних вод. Продовжив ПРАТ цю ліцензію 29 січня 2015 року, аж на 20 років! Ознайомитись з документом можна тут.
А ось скріншот із офіційного сайту ДНВП “ГЕОІНФОРМ УКРАЇНИ”


Тобто, фактично через місяць після укладення так званої угоди було відомо, що створення спільного підприємства буде неможливим.
В результаті «флірту» міських чиновників із акціонерним товариством місто втратило можливість самостійно отримати ліцензію на видобуток мінеральних вод в Трускавці.

Дія друга – хто голосував?

Після аналізу угоди стає зрозумілим, що це далеко не найвигідніші умови для курорту. По-перше, немає жодних гарантій, що спільне підприємство буде створено, по-друге жодним чином не убезпечений курорт від ймовірного одноосібного прийняття ПРАТом рішення про реалізацію ідеї платного бювету. Розумним кроком було б перенесення голосування та доопрацювання документу. На фото нижче Ви бачите перелік депутатів, які вирішили, що варто співпрацювати з ПРАТом, що Нафтуся має бути платною для відпочивальників, що дана редакція договору варта їх голосу. Дуже дякуємо Вам шановні обранці за платні бювети.

Дія третя – мовчазна згода

Легенди про введення оплати на бюветах Трускавця ширяться курортом ще з 2015 року. З того часу кожен другий турист перед поїздкою на курорт запитує: «А бювети у Вас уже платні?». Довкола ситуації сформувався інформаційний вакуум. Усі дотичні до справи, немов набрали в рот води. Мер спочатку декларував, що оплата буде символічною та тільки після створення спільного підприємства. Згодом у відповідь на наш інформаційний запит надійшла інформація, що питання ще вивчається та узгоджується. В результаті, монополіст з видобутку мінеральних вод, власник бюветів (один з яких закритий), буде отримувати надприбутки, а міський бюджет залишається з носом.


Увага! З 2015 по 2017, тобто минуло роки. Двох років виявилось недостатньо для створення спільного підприємства. І от 18 жовтня 2017 року на сайті міської ради публікується скромне повідомлення із заголовком: «З 1 грудня ПрАТ «Трускавецькурорт» вводить плату за відвідування бювету».



Дія четверта – політичний імідж

Уже скоро трускавчани голосуватимуть у місцевих виборах за депутатський корпус та міського голову оновленої територіальної громади. Одні депутати висловлюють щире обурення діями ПРАТу, інші говорять, що не було виходу, хтось каже, про необхідність термінових дій. На усі ці повідомлення в соціальних мережах є одна картинка, яка чітко ілюструє швидкість реакції.

Дія п’ята – варіанти розвитку подій

Тут усе залежить від того, наскільки міцно ПРАТ здружився з очільниками міста та як реагуватиме громада. Якщо мешканці притиснуть керівників курорту, то останні зможуть домогтись відтермінування оплати до реалізації спільного підприємства. Якщо ж громада буде латентною, то 3,50 грн за вхід до бювету – це тільки стартова ціна.

Скільки коштуватиме вхід в бювет Трускавця рядовому туристу

Тут достатньо ввімкнути просту математику:
3 грн. 50 копійок – одноразовий вхід до бювету. Пити Нафтусю потрібно тричі на день, рекомендована тривалість відпочинку в Трускавці – 21 день.
1 день оздоровлення на бювети буде витрачатись – 10 гривень 50 копійок.
Відпочинок 21 день – 220 гривень 50 коп. Як правило до Трускавця приїжджають сім’ями, отож сімейка з чотирьох осіб (2 дорослих, 2 дітей) викладе за Нафтусю – 882 гривні. Це відчутний удар по бюджету відпочинку.
Не в кращій ситуації опинились й трускавчани. Якщо раніше, коли у мешканців виникало бажання попити для профілактики мінеральні води, то достатньо було просто тричі на день прогулятись до бювету. Тепер, для цього необхідно отримати довідку лікаря з рекомендаціями або ж платити касу ПРАТу.

П.С. – Трішки гумору

Вангуємо, що після введення оплати за вхід в бювет, поруч із бюветом з’являться «бабки», у яких буде довідка для безкоштовного відвідування бювету, та пропонуватимуть відпочивальникам набрати Нафтусі за 2 грн. Було б смішно, якби не сумно. Маємо надію, що Трускавець вийде з цієї кризової ситуації з піднятою головою.





No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.