Платна Нафтуся – на бюветі встановлюють каси

No votes yet.
Please wait...

Ремонт чи комерціалізація бювету в Трускавці?

В сюжеті місцевого ютуб-каналу журналіст та водночас депутат трускавецької міської ради Руслан Цехмейстер пройшовся з камерою закуліссям ремонту в центральному бюветі. Спочатку виникає позитивне враження та певна гордість, що нарешті за такий тривалий час бювет Трускавця приведуть до порядку. Дійсно на стінах встановлюють красиву плитку, оновлено системи нагріву води і є всі шанси на те, що бювет отримає дійсно “європейський” вигляд. Проте в Україні без ложки дьогтю, щось відбувається рідко, і трускавецький бювет, як виявилось в цьому не рідкість. На відео видно встановлені касові віконця, а автор сюжету висловлює думку, що, швидше за все, БЮВЕТ БУДЕ ПЛАТНИМ, а відпочивальникам доведеться купувати “картки” або “абонементи” для отримання води.
Тож схоже ремонт бювету не добрий крок по облаштуванню Трускавецькокурортом (який, наразі, є власником бювету) одного з найважливіших об’єктів інфраструктури, а метод його комерціалізації та збільшення прибутків.

Як вплине платний бювет в Трускавці на курорт в цілому?

Ідея плати за цілющу воду не нова і озвучувалась вже не раз. Проте міським керманичам вистачало здорового глузду запобігти такому кроку. Цілющі джерела Трускавця неймовірно цінний ресурс, який споконвіку був безкоштовним для звичайного туриста. Звісно ж, зараз багато комерсантів почнуть стверджувати, що безкоштовного в світі не може бути нічого. Джерела Трускавця є умовно безкоштовними, адже санаторії, пансіонати, вілли, купують воду у ПРАТ Трускавецькурорт, відповідно, закладають вартість води у ціну номера, бо в збиток працювати ніхто не бажає. Введення плати за Нафтусю призведе до скорочення потоку туристів – це реальний факт, який варто розуміти. Економічна ситуація в країні далеко не найкраща і люди обираючи місце відпочинку зважують усі “за” і “проти”. На даний момент курорт Трускавець за кількістю “за” виграє у своїх близьких і далеких конкурентів:

  1. Приїжджаючи в Трускавець люди отримують якісний сервіс та усі розваги, що доступні в містах.
  2. Свіже карпатське повітря, відмінний стан екології теж грає в нашу користь.
  3. Сполучення – до Трускавця справді легко дістатись.
  4. Потужна медична база + цілющі мінеральні води.

Вищеперелічені основні плючи, які грають на нашу користь. І найбільш вагомим серед них є останній лікування та цілющі води. Від прийняття рішення про введенн плати за Нафтусю в Трускавці постраждають найменш забезпечені туристи, ті які відпочивають в приватному секторі та недорогих віллах. У них на відміну, від гостей санатоіїв Трускавця та дорогих готелей не буде доступу до мінеральних джерел. Відповідно пропаде у такого гостя мотивація у приїзді до Трускавця, а разом з тим фінансові втрати понесе малий бізнес курорту, а саме трускавчани, що заробляють на здачі кімнат для таких гостей. Чим менше грошей заробляють трускавчани, тим менше вони можуть витратити, відповідно локальна економіка піде на спад. Негативного впливу від рішення ввести плату на бюветі більше, ніж можливого позитиву. Зокрема це й чудова можливість для конкурентів вдарити по іміджу курорту та застосовуючи рекламні кампанії, що акцентуватимуть на “платних джерелах Трускавця” та доступності власних джерел.
І на останок треба сказати, що достатньо глянути на стан такого курорту, як Моршин, де реалізована ідея платного бювету. На відміну від Трускавця, там відсутня динаміка змін, бювет зазвичай пустує, а місто виглядає зовсім не презентабельно.
Додаємо сюжет відео, щоб не бути голослівними:
[wpdevart_youtube]pN0l-MA6-44[/wpdevart_youtube]
[yop_poll id=”7″]

No votes yet.
Please wait...