Острів Бальенак: Хорватський відбиток пальця
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Цей крихітний острів в Адріатичному морі розташований недалеко від берегів Хорватії. Під пильною увагою громадськості він виявився зовсім недавно. Розташований на архіпелазі Шибеник на далматинском узбережжі, цей острівець площею в 1,4 квадратних кілометра повністю покрита павутиною кам’яних стін. З висоти пташиного польоту овальний острів Бальенак схожий на гігантський відбиток пальця з довгими лініями низьких стін, нагадують поглиблення шкіри.

бальенак

Як у багатьох західноєвропейських країн, включаючи Ірландію, Англію і Шотландію, більша частина сільській місцевості та берегової лінії Хорватії покрита кам’яними стінами. Вони були побудовані багато століть тому і історично використовувалися для маркування меж між суміжними орними землями. Стіни будувалися без використання цементу. Замість цього будівельники ретельно вибирали камені і акуратно підганяли їх один до одного.

Велика частина хорватської берегової лінії характеризується карстової топографією, тобто є скелястій. Для культивування цього скелястого ландшафту фермери ретельно вибирали з грунту камені, з яких потім і будувалися стіни. Острів Бальенак досягає всього півкілометра в довжину, але загальна довжина його стін становить цілих 23 кілометри. Хорватський уряд звернувся до ЮНЕСКО з проханням включити його кам’яні стіни в список об’єктів Всесвітньої спадщини і запит був задоволений.

Крім визначення сільськогосподарських кордонів, стіни також захищають посіви від сильних вітрів, роблячи можливим сільське господарство уздовж берегової лінії. На острові Паг з самою довгою береговою лінією в Адріатичному морі, фермери побудували сукупної завдовжки понад тисячу кілометрів. Подібні острова є справжніми чудесами Хорватії, які роблять країну настільки популярною.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.