Землетрус та обвал біля Трускавця – що загрожує курорту?
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.Обвал біля Трускавця, землетрус – що загрожує курорту?

Варто розпочати з того, що мешканці курорту, особливо ті, що проживають на верхніх поверхах багатоповерхівок, почали скаржитись на дивні коливання ще за два дні до обвалу. В мережі гуляли різноманітні припущення, про те, що це землетрус, що люди перебрали зайвого, що це все дурня. Однак, уже в п’ятницю 29 вересня по опівночі ситуація знову повторилась, а в місті зникло освітлення. Як згодом виявилось причиною було гігантське карстове провалля однієї із старих соляних шахт. Про загрозу було давно відомо, однак про жодні дії для попередження катастрофи нам невідомо. Отож, така бездіяльність і стала причиною серйозного обвалу, який потягнув під землю одну із електроопор та залишив курорт тимчасово без освітлення.

Чи існує небезпека для курорту?

На даний момент найбільша загроза існує для автодороги, що з’єднує Трускавець з Дрогобичем та Львовом. На сторінці групи “Міська рада Трускавець” користувач Petro Zakusylo опублікував карту, де позначені зони впливу очисних та гірничих робіт.
обвал на львівщині

Як бачимо із зображення в зоні загрози обвалів знаходяться:

  1. Водовід Гірне-Дрогобич;
  2. Лінії високовольтних ЕП;
  3. Ділянка автодороги Трускавець-Дрогобич, та Трускавець-Стебник;
  4. Ділянка залізниці Трускавець-Стебник;
  5.  с. Станиля та частина м. Стебник;

Наразі, під найбільшою загрозою знаходиться автодорога Трускавець Дрогобич, адже саме поруч із нею стався перший грандіозний обвал. Проте, не варто нерозважливо ставитись до даної ситуації, адже інші місця розробок несуть не меншу загрозу, та рано чи пізно дадуть знати про себе.

Обвал біля Трускавця – що по факту трапилось на місці?

Фактично – це гігантське провалля. Словами ситуацію описати доволі складно, тому ми зібрали відео-матеріали з місця події.
Відео від Медіа Дрогобиччина:

Відео від Твоє Радіо:

Фото провалля біля Трускавця з повітря

Обвал біля Трускавця
Жодної загрози для мінеральних вод немає. Провал надто далеко від джерел, а саме тому не несе жодної загрози для них.
Туристам, наразі, немає про що турбуватись, а от міським, районним та обласним чиновникам варто добряче попрацювати, щоб недопустити більш масштабної трагедії.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.