Розвінчані міфи антивакцинаторів - чому не варто вірити аферистам
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Представники охорони здоров’я та лікарі США боролися з помилковими уявленнями про безпеку вакцин вже понад двадцять років. Вони мали неоднозначний успіх . Незважаючи на те, що численні дослідження не знайшли жодних доказів, що підтверджують думку про те, що вакцини викликають аутизм та інші хронічні захворювання, все більше батьків відмовляються вакцинувати своїх дітей.

How to counter the anti-vaxxers: our World Vs Virus podcast | World  Economic Forum

Зараз дослідники пов’язують падіння рівня імунізації з нещодавніми відродженнями захворювань, які можна запобігти вакциною. У 2010 році в Каліфорнії було зареєстровано 9120 випадків кашлюку, більше ніж будь-який рік з моменту введення вакцини проти кашлюку в 1940-х роках. Десять немовлят, занадто молодих для вакцинації, померли від кашлюку під час спалаху. CDC попереджає, що подібні події стануть частішими і їх буде важче контролювати, якщо рівень вакцинації продовжуватиме падати.

Побоювання щодо безпеки вакцин зрозумілі. Графік вакцинації CDC передбачає, що діти отримують до 14 щеплень до шести років – багато з них вакцин, розроблених протягом останніх двадцяти років. Багато батьків не довіряють цим вакцинам; стурбовані можливістю ризиків і довгострокових побічних ефектів. Однак дослідження показують, що більшість наших найбільших побоювань щодо вакцинації безпідставні. Ці вісім основних міфів про вакцини, які дослідження показали безпідставні:

Міф №1: Вакцини викликають аутизм.

Поширений страх, що вакцини підвищують ризик аутизму, виник із дослідження 1997 року, опублікованого британським хірургом Ендрю Вейкфілдом. Стаття була опублікована в престижному медичному журналі The Lancet , в якій припускається, що вакцина проти кору, паротиту та краснухи (MMR) посилює розвиток аутизму у британських дітей.

Відтоді газета була повністю дискредитована через серйозні процедурні помилки, нерозкритий фінансовий конфлікт інтересів та порушення етики. Ендрю Вейкфілд втратив медичну ліцензію, і газета була відкликана з The Lancet .

Тим не менш, гіпотеза була сприйнята серйозно, і було проведено кілька інших великих досліджень. Жоден з них не знайшов зв’язку між будь-якою вакциною та ймовірністю розвитку аутизму.

Сьогодні справжні причини аутизму залишаються загадкою, але на дискредитацію теорії зв’язку аутизм-вакцинація, кілька досліджень виявили симптоми аутизму у дітей задовго до того, як вони отримали вакцину MMR. І навіть новітні дослідження підтверджують, що аутизм розвивається внутрішньоутробно, задовго до народження дитини або отримання щеплення.

Міф №2: імунна система немовлят не впорається з такою кількістю вакцин.

Імунна система немовлят сильніша, ніж ви думаєте. Виходячи з кількості антитіл, присутніх в крові, дитина теоретично може реагувати на приблизно 10 000 вакцин одночасно. Навіть якби всі 14 запланованих вакцин були введені одночасно, це використало б лише трохи більше 0,1% імунної здатності дитини. І вчені вважають, що ця здатність є чисто теоретичною. Імунна система ніколи не може бути по-справжньому перевантажена, тому що клітини в системі постійно поповнюються. Насправді немовлята щодня піддаються впливу незліченної кількості бактерій і вірусів, а імунізація є незначною в порівнянні.

Хоча вакцинацій більше, ніж будь-коли раніше, сучасні вакцини набагато ефективніші. Маленькі діти насправді загалом піддаються меншому впливу імунологічних компонентів, ніж діти в останні десятиліття .

Міф №3: природний імунітет краще імунітету, отриманого вакциною.

У деяких випадках природний імунітет — тобто фактично підхопити хворобу та захворіти — призводить до більш міцного імунітету до хвороби, ніж вакцинація. Однак небезпека такого підходу набагато переважає відносні переваги. Якби ви хотіли отримати імунітет до кору, наприклад, заразившись цією хворобою, ви зіткнетеся з шансом смерті 1 до 500 від ваших симптомів. Навпаки, кількість людей, які мали важкі алергічні реакції від вакцини MMR, становить менше одного на мільйон .

Міф №4: Вакцини містять небезпечні токсини.

Люди стурбовані використанням формальдегіду, ртуті або алюмінію у вакцинах. Це правда, що ці хімічні речовини є токсичними для людського організму на певних рівнях, але лише слідові кількості цих хімічних речовин використовуються у вакцинах, затверджених FDA. Насправді, згідно з FDA та CDC, формальдегід виробляється нашими власними метаболічними системами з більшою швидкістю, і немає наукових доказів того, що низькі рівні цієї хімічної речовини, ртуті чи алюмінію у вакцинах можуть бути шкідливими. Див. розділ III цього посібника, щоб переглянути інформацію про безпеку цих хімічних речовин та про те, як вони використовуються у вакцинах.

Міф № 5: Краща гігієна та санітарія насправді є причиною зменшення кількості інфекцій, а не вакцин.

Вакцини не заслуговують на те, що вони знижують або знищують рівень інфекційних захворювань. Допомогли також покращення санітарії, харчування та розробка антибіотиків. Але коли ці фактори виокремити і рівень інфекційних захворювань ретельно перевіряти, роль вакцин не можна заперечувати.

Одним із прикладів є кір у Сполучених Штатах. Коли в 1963 році була запроваджена перша вакцина проти кору, рівень зараження залишався стабільним і становив близько 400 000 випадків на рік. І хоча гігієнічні звички та санітарні умови не сильно змінилися протягом наступного десятиліття, рівень захворюваності на кір стрімко впав після впровадження вакцини, і до 1970 року було лише близько 25 000 випадків. Інший приклад — хвороба Hib . Згідно з даними CDC, після впровадження вакцини рівень захворюваності на цю хворобу різко впав з 20 000 у 1990 році до приблизно 1500 у 1993 році.

Міф №6: Вакцини не варті ризику.

Незважаючи на побоювання батьків, діти успішно вакцинуються протягом десятиліть. Насправді, ніколи не було жодного достовірного дослідження, яке б пов’язувало вакцини з довгостроковими станами здоров’я.

Що стосується безпосередньої небезпеки від вакцин, у вигляді алергічних реакцій або серйозних побічних ефектів, то смертність настільки рідкісна, що її навіть неможливо підрахувати. Наприклад, у CDC в період з 1990 по 1992 рік було повідомлено про лише одну смерть, яка була пов’язана з вакциною. Загальний рівень захворюваності на важку алергічну реакцію на вакцини зазвичай становить приблизно один випадок на кожні один або два мільйони ін’єкцій.

Міф №7: Вакцини можуть заразити мою дитину хворобою, якій вона намагається запобігти.

Вакцини можуть викликати легкі симптоми, схожі на симптоми хвороби, від якої вони захищають. Поширена помилка полягає в тому, що ці симптоми сигналізують про інфекцію. Насправді, у невеликому відсотку (менше 1 на мільйон випадків ), де симптоми виникають, реципієнти вакцини відчувають імунну відповідь організму на вакцину, а не саму хворобу. Є лише один зареєстрований випадок, коли було показано, що вакцина викликає захворювання. Це була оральна вакцина проти поліомієліту (OPV), яка більше не використовується в США. Відтоді вакцини безпечно використовувалися протягом десятиліть і відповідають суворим правилам Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) .

Міф №8: Нам не потрібно робити щеплення, тому що рівень зараження в Сполучених Штатах вже дуже низький.

Завдяки «стадному імунітету» до тих пір, поки переважна більшість людей імунізована в будь-якій популяції, навіть неімунізована меншість буде захищена. З такою кількістю людей стійких, інфекційна хвороба ніколи не матиме шансу утвердитися та поширитися. Це важливо, оскільки завжди буде частина населення – немовлята, вагітні жінки, люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою – які не зможуть отримати вакцини.

Але якщо занадто багато людей не вакцинують себе або своїх дітей, вони сприяють колективній небезпеці, відкриваючи можливості для вірусів і бактерій, щоб утвердитися і поширитися.

Не кажучи вже про те, як попереджають Центри з контролю за захворюваннями (CDC) , міжнародні подорожі швидко ростуть, тому навіть якщо хвороба не є загрозою у вашій країні, вона може бути поширеною в інших країнах. Якщо хтось перенесе хворобу з-за кордону, невакцинована людина буде піддаватися набагато більшому ризику захворіти, якщо він чи вона буде заражена.

Вакцини є одним із основних стовпів сучасної медицини. Раніше життя для дітей було особливо жорстоким до вакцинації, і величезні частки були вирубані такими захворюваннями, як кір, віспа, коклюш чи краснуха, і це лише деякі з них. Сьогодні ці недуги можна повністю запобігти простим уколом.

Тому, оскільки наука продовжує розвиватися та вирішувати нові виклики, люди не повинні забувати, скільки смертей і захворювань запобігли вакцини, і як вони продовжують захищати нас від потенційно руйнівних форм інфекційних захворювань.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.