Операція базується на тому, що лазерний промінь точково стоншує шар рогівки, тим самим коригуючи її кривизну. Це дозволяє покращити заломлення світла в оці, та сфокусувати його прямо на сітківці, що дозволяє отримати чітке зображення предметів на різних відстанях.
На даний момент найбільш поширеними методиками лазерної корекції зору є:
- LASIK – основний і найпоширеніший метод операції, який не потребує жодних додаткових маніпуляцій, і проводять у більш глибоких шарах рогівки
- SUPER LASIK – використовується при індивідуальних параметрах пацієнта
- LASEK – проводиться на поверхневих шарах рогівки (метод застосовується при потоншеній рогівці і потребує в післяопераційному періоді тимчасової лікувальної лінзи)
Метод корекції визначає медичних фахівець виходячи з клінічної ситуації та індивідуальних особливостей.
Дана процедура набула своєї популярності, оскільки дозволяє повернути зір практично до 90-100% та позбутись окулярів, які постійно ламаються, губляться, потіють і час від часу треба міняти, а також від нестеперних контактних лінз, що далеко не всім підходять, потребують прискіпливого догляду та правильного підбору.
Переваги та недоліки лазерної корекції зору
Переваги:
- Це зручно (ви забудете про окуляри та лінзи)
- Швидка реабілітація
- Завжди позитивний результат
- Швидке відновлення зору
- Безболісна і безпечна процедура
Недоліки:
- Висока вартість процедури в залежності від технологій, які застосовуються (ціна може варіювати від 10 до 25 тис. гривень за одне око);
- Недоступність апаратури для більшості офтальмологічних клінік країни, що знаходяться в невеликих містах та райцентрах, тому зазвичай доводиться їхати до обласних центрів на операцію;
- З віком гострота зору може знову знизитись;
Які існують покази та протипокази до проведення операції?
Варто зазначити, що існує вимога по віку пацієнта від 20-25 років до 50 років, обумовлено це тим, що в молодому організму ще не до кінця сформовані тканини ока, а в старечому віці після п’ятдесяти уже важко коригувати вікову далекозорість.
Покази:
- Короткозорість (міопія) до -11 діоптрій;
- Далекозорість (гіперметропія) до +6 діоптрій;
- Астигматизм до -4 діоптрій;
Протипокази:
- Юниий вік пацієнта (до 20 років)
- Інші захворювання ока (патології рогівки, катаракта, глаукома, відшарування сітківки);
- Прогресуюче падіння зору;
- Під час вагітності та грудного вигодовування заборонене проведення лазерної корекції зору;
- Цукровий діабет у важкій формі та системні захворювання організму;
Міфи про лазерну корекцію зору
Ходять плітки, як між людьми, так часом можна зустріти й на окремих форумах чи в соціальних мережах інформацію ніби-то корекцію зору лазером можна проводити виключно тоді, коли вже не плануєш більше ніколи в житті вагітніти. Відверто скажу – це повний абсурд, який ні на чому не грунтується. Дійсно існує обмеження для проведення операції під час вагітності. Це зумовлено тим, що в цей період гормональний фон в жіночому організмі змінений, відповідно гарантувати стабільний результат такої корекції медики не можуть.
Що ж стосується проведення операції до вагітності, то тут немає жодних проблем. Домисли про протипоказання для жінок, які ще не народжували, виникли із-за того, що лазерній корекції зору передував метод радіальної кератотомії (робились насічки на рогівці) цей спосіб корекції дійсно мав суттєві обмеження щодо фізичних навантажень, а тому така корекція дозволялась жінкам, які більше не планували дітей.
Лікар-офтальмолог: Марта Федоренко