Чи втратив Трускавець статус курорту?
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Чи є Трускавець курортом в площині закону?

Власне таке запитання спало мені на думку випадково. Коли я натрапив на інформацію, що Затверджений перелік населених пунктів, віднесених до курортних втратив чинність 27 лютого 2017 року. Разом із ним, фактично втратили свій особливий статус і курортні території в цьому переліку.

На даний момент усі засади розвику курортів визначає ЗУ Про курорти, в якому чітко вказано, що в Україні є два типи курортів:

 • Курорти державного значення;
 • Курорти місцевого значення;

Інших типів не передбачено. Оскільки Трускавець не володіє жодним із цих статусів – місто на даний момент в площині українського законодавства не є курортом.

Останній документ, на який часто посилаються активісти та рядові мешканці, є Положення про курорт Трускавець затверджене, ще в далекому 1982 році.

До останнього часу, я ще надіявся, що воно є легітимним. Однак для перевірки вирішив надіслати інформаційний запит до Міністерства Економічного розвитку й торгівлі України в структуру якого входить Департамент туризму та курортів.

В запиті я попросив повідомити про статус міста Трускавець – а саме чи є Трускавець курортом і які законодавчі чи підзаконні акти це підтверджують та чи є діючими зони санітарної охорони мінеральних родовищ.

У своїй відповіді міністерство чітко написало: “Природні території міста Трускавця, що мають природні лікувальні ресурси, не визнавалися курортом державного або місцевого значення в установленому законом України Про Курорти порядку.

трускавець не курорт

Подаю повний текст відповіді міністерства:

Міністерство-економ-розвитку-відповідь-на-запит-по-Трускавцю

Трускавець не курорт, що робити?

Дана ситуація виникла внаслідок байдужості усіх представників влади, як діючих, так і попередників, до питання врегулювання і адаптації усіх законодавчих та підзаконних актів радянської спадщини, які були покликані захищати курорт. На даний момент уже пізно шукати винних, але потрібно діяти.

Якомога швидше, варто ініціювати процес отримання статусу курорту державного або місцевого значення. Про те, що місто претендуватиме на статус курорту державного значення, раніше вже повідляв сайт ТМР у цій статті від 16 липня 2018 року.

На скільки просунувся процес чи взагалі, щось відбувається в даному напрямку наразі невідомо.

Чи тільки Трускавець втратив свій курортний статус?

Згідно із відповіддю міністерства, виходить, що статус курортних територій визначається ЗУ Про курорти. На сайті у розділі Курорти ми бачимо, що на даний момент в Україні є:

Курорти державного значення:

 • Саки
 • Миргород
 • Бердянськ
 • Хмільник
 • Слов’янськ
 • Скадовськ

Курорти місцевого значення:

 1. Солотвино
 2. Косів
 3. Знам’янське родовище мінеральних радонових вод

Як бачимо серед курортів немає також Моршина, Східниці, Поляни, Шаяну і т.д.

Тож в даному випадку ми не одні стали жертвами змін в законодавстві.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.