Маніпулювання інформацією, як інструмент досягнення цілі
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Що таке цільова аудиторія?

Цільова аудиторія – група людей, яка Вам необхідна для вчинення тих чи інших дій або донесення інформації.
Якщо розглядати її на прикладі, то для власників місцевого бізнесу, для простішого сприйняття конкретизуємо до магазину стоматологічних матеріалів, цільовою аудиторією будуть лікарі стоматологи, що працюють відносно неподалік від розташування магазину.
В площині політики цільовою аудиторією є громадяни, що мають право голосу. Тобто особи віком від 18 років. Для місцевих політиків обсяг цільової аудиторії звужується ще й до місця реєстрації. Тобто місцевому політику необхідно впливати на думку людей, що зареєстровані в його окрузі та можуть допустити його до влади. Для вчителів цільовою аудиторією будуть учні, для лікарів – пацієнти.
В даній статті я хочу зупинитись на цільовій аудиторії політиків. Фактично кожен читач даної статті якому виповнилось вісімнадцять є ціллю політиків. Гортаючи стрічку в фейсбук, переглядаючи новини, читаючи газети, слухаючи радіо – ми повинні усвідомлювати, що близько 70% інформації з тих джерел покликані вплинути на нашу думку стосовно того чи іншого питання. В одному випадку це питання боротьби за владу, в іншому випадку лобіювання бізнес інтересів або ж утриманні ситуації в країні в такому стані, як вона є зараз і недопущення реформ.

Як не стати жертвою інформаційних маніпуляцій

Тут діє всього декілька простих правил:

  1. Довіряти тільки фактам!
  2. При посиланні на першоджерело, перейти і переконатись, що інформація подана аналогічно з оригіналом.

Насправді гучний заголовок «Українців вбивають в Польщі» може ґрунтуватись всього на всього на побутовому конфлікті.
Цілі в такого заголовку дві, перша – сформувати негативне сприйняття поляків як агресорів, друга – принести сайту якомога більше переходів – адже трафік – це гроші.
Інший факт – невірне трактування повідомлень іноземних ЗМІ. Гучні статті про те, що Польща обмежить ввезення автомобілів на «євробляхах» бачили чимало людей. Проте, з незрозумілих мені причин, мало хто задумався над абсурдністю формулювання.
«Польща обмежить ввезення в Україну» – звучить дивно, а для осіб, що орієнтуються в міжнародному законодавстві ще й по-тупому. Ґрунтувались усі ці статті на одній публікації в польській газеті, де констатувався факт, що черги на кордонах зумовлені тим, що значна частина українців вимушені користуватись автомобілями на польській реєстрації, а українське законодавство зобов’язує їх перетинати кордон кожних п’ять днів. В тій же ж статті було підтвердження, що польські органи влади звернулись до української сторони з проханням відмінити дані обмеження, що значно зменшило б черги на кордонах. Тобто, навіть поляки визнали, що з авторинком в Україні ідіотизм – і вирішувати це питання має українська сторона!

маніпуляція інформацією

Проте, автори публікацій «Польща обмежить ввезення в Україну» вміло випускали цей момент з уваги.

Замовниками даних статей є політики та бізнесмени, які добряче заробляють на продажах китайського хламу та морально застарілих і небезпечних автомобілів за неконкурентними, завищеними цінами. Їх мета, не допустити суспільного резонансу в підтримку створення в Україні вільного авторинку.
Інший приклад – закон з патріотичною назвою «Купуй українське». Власне в цей законодавчий акт, пропихнули можливість обходити систему закупівель Prozorro та продавати державі послуги і товари за завищеними цінами. В цьому ж законі порушують підписані угоди з ЄС та СОТ, що безперечно приведе до наслідків. Проте, є заінтересовані групи небідних людей, яким цей закон потрібен, як повітря. Отож, вони й профінансують замовні статті, їх рекламу, сюжети на телебаченні, радіоефіри для того, щоб змінити суспільну думку.

Усвідомлення поняття цільової аудиторії, дозволило мені зрозуміти, що інформація, яка дістається легко, як правило, має на меті маніпуляцію думкою.

Це не шкідливо, коли стосується купівлі телевізора, смартфона чи штанів.
Проте, надзвичайно небезпечно, коли думкою маніпулюють для політичних цілей, для розколу суспільства, для прикриття корупційних дій.
Яскравий приклад інформаційної маніпуляції з населенням призвів до війни на сході країни, утворення ДНР та ЛНР, анексії Криму.
Якщо ми не будемо включати голови, то може бути гірше! Тож бережіть Ваші мізки!

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.