Індекс перукарні - як легко визначити суспільні настрої?
No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Кожен з нас чув про “індекс борщу”, “індекс бургера” – як методи, які ніби-то дозволяють оцінити економічну ситуацію в різних країнах.
Нещодавно після кількох візитів в перукарню, я усвідомив унікальну річ – це місце, де люди діляться найбільш наболілим. Якщо в перукарнях західних країн переважно обговорюють теми погоди, трендів на автомобільному ринку, технологічних новинок та великих міжнародних скандалів, то в Україні – це мікро-копія будь-якого політичного шоу.

Заполітизованість суспільства та постійний пошук винного

Зріз суспільства який мені довелось зустрічати в перукарнях складався з осіб віком від 16 до 70 років. Тобто люди радикально різних поколінь. Та, на жаль, усі їх дискусії чомусь не зводились до обміну досвідом, а до пошуку винних. Люди шукають винних у зростанні тарифів, в подорожчанні вартості проїзду, в тому, що влада погана, в тому що журналісти продажні, лікарі-хабарники і т.д. І от біда – жоден з них не усвідомлює, що причина усіх проблем сидить перед ними, у дзеркальному відображенні. Адже ту владу – не важливо, місцеву чи державну обирав кожен з нас. Адже, на ті дзюраві дороги більшість закриває очі. Врешті решт, а чи когось з нас цікавить скільки держава платить медикам? Звісно ж ні. Тільки, коли доводиться самостійно збігати в аптеку й накупити ліків на кілька тисяч гривень, до нас приходить запитання: “А чому я маю за це платити?”.
Тільки коли ми візьмемо відповідальність за державу на себе, коли будемо контролювати тих кому делегували управління спільним майном, коли будемо вимагати та добиватись проведення необхідних нам робіт та інфраструктурних змін, тоді й почне працювати система.

Індекс перукарні – відмінний інструмент для політологів

Посидівши в перукарні в Трускавці, мені вдалось з легкістю вловити основні тези, що могли б допомогти будь-кому прийти до влади на наступних виборах. Дві стрижки на місяць в різних перукарнях курорту і вже за квартал Ви матимете готову передвиборчу програму. Там же ж можна почути справжню думку народу про локальних політиків.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.