Вільний Дністер – врятуймо ріку від ГЕС

No votes yet.
Please wait...

Дністер водна артерія західної України

Відпочинок – це один із ключових елементів відновлення фізичної та психологічної форми.
Хтось надає перевагу відпочинку перед телевізором чи за книжкою, хтось – з друзями в кафе чи в барі, хтось – за компʼютером… Напевно, більшість людей вважає найкращим відпочинок на природі. Але є ще багато людей, котрим подобається не простий відпочинок на природі, а активний.
Дністер
Зимою – це катання на лижах, сноуборді, на санях, ковзанах чи на пакеті «Boss» =) , екстрим поїздки на велосипеді, похід в гори… Весною, влітку та восени до цього всього додається ще й сплав річками на рафтах, катамаранах, байдарках, каяках та ще бозна-якими плавзасобами.

Однак, любителям активного водного туризму в Україні через деякий час доведеться відмовитися від сплавів р. Дністер, а саме Дністровським каньйоном, який вважається одним із найбільших та найкрасивіших в Європі. Зараз він приваблює відпочивальників стрімкими скелястими берегами, реліктовими лісами, травертиновими печерами й гротами, колоніями диких птахів, величезною кількістю водоспадів та фортецями. Незабаром цього всього може й не стати.

Дністер – плани кабміну

Компанія ПАТ «Укргідроенерго» за дорученням Кабінету Міністрів України в недалекому майбутньому планує тут побудувати каскад з 6 ГЕС, що знищить унікальну екосистему річки. І владі байдуже на те, що це Національний природний парк «Дністровський каньйон». Його включено до переліку перспективних заповідних об’єктів Смарагдової мережі Європи (Emerald Network Europe), котрі мають оберігатися відповідно до умов Бернської конвенції, ратифікованою Україною, а також згідно Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Втілення цього задуму невідворотньо призведе до руйнації природної, історичної та культурної спадщини Подністров’я, адже будівництво ГЕС передбачає перекриття річки та формування водосховищ, а отже, затоплення немалих територій із відселенням людей. А йдеться про охоронні території Національного природного парку «Дністровський каньйон», частини природних комплексів національних природніх парків «Хотинський» та Галицького. Ці родючі землі й виняткові природні ландшафти будуть втрачені.

З метою захисту Дністра від незаконних і руйнівних планів Кабміну, які передбачають побудову на річці у межах Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей 6-ти ГЕС. В кінці січня цього року в м. Тернопіль засновано Громадський рух «Вільний Дністер». Він об’єднав у своїх рядах членів місцевих громад, науковців, громадських організацій, журналістів, політичних партій, туристичних груп та активних громадян. Вітається залучення нових учасників.

Приєднуйтесь до нашої спільноти у Facebook та поширюйте інформацію серед рідних та близьких. Майбутнє України залежить тільки від нас.

No votes yet.
Please wait...