Закон 5130 зміни в трудовому законодавстві

No votes yet.
Please wait...

Закон 5130 змінить рівень життя в Україні?

Новий рік уже не за горами. Народ готується до святкування, на жаль, цьогоріч новорічні столи не будуть такими багатими, як раніше, бо економічна скрута дається в знаки. Та чи буде позитивнішим прийдешній рік? Прийнято налаштовуватись на позитив та очікувати хороших змін, але, життєвий досвід показує, що краще бути реалістом, щоб менше розчаровуватись.
Проаналізуємо прийнятий закон №5130, який був поданий паном Гройсманом – тим, що прем’єр, колишній мер міста Вінниця, де працює завод Рошен, Порошенка, той, що президент. Отож, дана законодавча ініціати вносить зміни в “Кодекс законів про працю України”. На початку є позитивні зміни, зокрема змінено визначення мінімальної заробітної плати. Тепер, вона може бути ще й погодинною, мінімальний посадовий оклад має бути не меншим від прожиткового мінімуму (1600 грн на сьогодні, якщо не помиляємось).

Презент для бізнесу
Жорсткішими стануть штрафи для підприємців, слід очікувати покарання в сумі трьох мінімальних заробітніх плат 3х3200 грн. за недопущення перевірки на підприємстві, також підняли ще розміри декількох штрафів за порушення трудового законодавства. В тексті змін, які передбачає закон одна з найпопулярніших фраз це “слова “мінімальних заробітних плат на місяць” замінити словами “прожиткових мінімумів”” – розшифровуємо в цифрах “3200 грн. замінити на 1600 грн.”, тобто ті гарантії, що були прив’язані до мінімалки, тепер прив’язані до прожиткового мінімуму.

Можливо не все так зле?

Проте є й позитивні зміни, зоклема замінити слова “пенсії не виплачуються” на: “пенсії, призначені відповідно до законодавства України, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.”. Тобто, якщо раніше за законом пенсію могли не виплачувати, то тепер, мають виплатити, як мінімум в розмірі вказаному в новому законі. Звучить доволі заплутано, тому спробуємо тут розібратись підставивши цифри. Отож 150% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність це виходить 1247х150/100=1870,5 грн. Отож пенсії по втраті працездатності, що перевищують 1870,5 гривень (але за законом, могли не виплачуватись), повинні нараховуватись в розмірі 85% від призначеної суми, але не менше 1870,5. Тобто, якщо призначена пенсія 2400, то виплатити мають 2400х0,85=2040 грн.
Мінімальна зарплата тепер буде водночас рахуватись, як погодинно так і помісячно. Також заробітня плата для забезпечення мінімального рівня має вираховуватись окремо без врахування премій та доплат.
[wpdevart_youtube]PWiYV_UWJTE[/wpdevart_youtube]
Тепер міські чиновники отримали повноваження проводити перевірки на дотримання трудового законодавства на комунальних підприємствах. А органи місцевого самоврядування з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади можуть виступати з ініціативою щодо перевірок, організовувати їх проведення, а при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
В деяких ЗМІ вказано, що даний закон порушує права студентів на стипендії. Впевнено підтвердити чи спростувати таку інформацію наразі, не можемо, бо потрібен глибший аналіз. По тексту якихось особливих змін в очі не кинулось.

Зрада чи перемога?

Та якось так: “ні риба, ні м’ясо”. Складається враження, що держава готується “доїти” малий та середній бізнес, але це виключно думка автора. Час покаже, як воно буде насправді. Можливо згодом підприємці отримають, ті податкові канікули про які мріють ще від кризи 98 року.

No votes yet.
Please wait...