3 простих способи уникнути туги в холодну пору року

No votes yet.
Please wait...

Порада перша – НЕ НИЙТЕ!

Не скаржтеся на сніг, дощ, об’ємний одяг або запотівання окулярів в метро. В ідеалі, не скаржтеся взагалі ні на що. Скарга, як і будь-яка інша думка, збільшує саму себе в нашій свідомості. Скарга не допомагає «спустити пар», давши вихід негативним емоціям.
Навпаки, потрапивши у фокус нашої уваги, вона знаходить нові деталі і межі, спотворюючи наше сприйняття в негативну сторону.
У холодну пору року є надто багато приводів скаржитися. Але цим ви не допоможете ні собі, ні комусь іншому, а тільки погіршите настрій собі і оточуючим. Замість скарг постарайтеся мислити конструктивно.

РОЗУМІЙТЕ І ПРАВИЛЬНО РЕАГУЙТЕ НА РЕАЛЬНІ СИГНАЛИ СВОЇХ ЕМОЦІЙ

Негативні емоції дуже важливі: вони дають сигнал про те, чого нам не вистачає для гармонії і комфорту. Тим не менше, більшість людей не знає про ці сигнали і неправильно на них реагує.
Три найпоширеніших емоції, які завдають нам найбільше шкоди — це страх, злість і почуття провини.

  • Страх — це попередження про загрозу
  • Злість — це завжди реакція на що-небудь несправедливе або нечесним по відношенню до нас
  • Почуття провини — це сигнал про наші нечесному/несправедливий вчинок по відношенню до когось

Щоб позбутися цих емоцій та відновити душевний баланс, потрібно прибрати причину, що їх спровокувала. Необхідно усунути загрозу, відновити справедливість по відношенню до себе або до того, кого ми образили (а якщо це неможливо — пробачити кривдника або самого себе).
Це далеко не завжди виходить зробити просто і швидко, але це необхідно, щоб неприємна емоція пішла.
Важливо пам’ятати, що ніяка кількість солодкого, алкогольного чи чогось іншого не зніме реальну причину емоції. Навпаки, це часто додає почуття вини та злості по відношенню до себе. Пам’ятайте про ці прості сигнали і усувайте причини їх виникнення як можна швидше.

Глибше дивіться на людей

Груба та неприємна поведінка оточуючих людей дуже часто приймається за щирі емоції та дозволяє псувати собі настрій. Але набагато краще навчитися дивитися трохи глибше.
Людина в гармонії і радості ніколи не веде себе грубо, агресивно або цинічно. Такі реакції завжди є наслідком і часто мимовільним виходом їхніх особистих тривог, проблем і турбот.
Дуже рідко такі неприємні реакції мають якесь відношення до вас. Ви — лише привід. І розуміння цього кардинально змінює сприйняття подібних ситуацій. Вони як і раніше неприємні, але вже не мають великого значення.
Зберігши душевну рівновагу, ви почнете з цікавістю уявляти, що ж відбувається в житті цієї людини, якщо він або вона так реагують. Тому для збереження спокою і гармонії нам потрібно самим реагувати грамотно, що б не відбувалося навколо.
Якщо ви будете правильно реагувати на власні емоції, думати конструктивно, а не скаржитися, і розуміти, що негативні реакції інших людей — це наслідок їх неправильної реакції на власні емоції, то в будь-який час року комфорт, радість і спокій будуть з вами.
В Кузьми є чудова пісня під назвою Парасолі, власне це одна з найкращих порад, як боротись з тугою взагалі.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.